Na běh pod Čerťákem dohlédne Krakonoš

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV zimě se zde vydávají do stopy lyžaři, konec léta však už tradičně patří všem vyznavačům běhu. Na tratích pod Čerťákem za harrachovským Skicentrem pořádá Jiskra – Ski klub Harrachov v neděli 7. září 21. ročník Krakonošova přespolního běhu. Své síly zde změří účastníci ve třiadvaceti věkových kategoriích – od předžáků až po veterány – a na trasách od sta do osmi tisíc metrů.

„Pro harrachovské sportovce, ale i veřejnost to bývá symbolické loučení s létem a pozvolné vítání blížící se zimní sezony. Na startu nechybějí skokani, sdruženáři, sjezdaři, běžci, ale ani fotbalisté, volejbalisté a nohejbalisté. Nejpočetněji jsou obsazeny mládežnické kategorie, běhají zde děti už od dvou let. Letos opět počítáme s účastí okolo 350 závodníků,“ říká Dan Beneš, předseda sportovní komise rady města Harrachova a jeden z organizátorů akce.

Letošní ročník Krakonošova přespolního běhu se stal navíc součástí projektu České unie sportu „ČUS Sportuj s námi“, jehož generálním partnerem jsou České dráhy a jedním z mediálních partnerů také Deník. Kromě toho je opět součástí Salomon Cross Cupu 2014 pořádaného Krajským sdružením lyžařů Libereckého kraje.

Pořadatelé přijímají přihlášky do pátečních 13 hodin, žactvo se však může prezentovat ještě v den závodu v závodní kanceláři u tratí od 8 do 9 hodin. Start první kategorie je na programu v 9,30 hodin.

„Běh probíhá na osvědčené trati. U těch nejdelších zamíří běžci z lyžařského stadionu do lesa a pak je čeká náročná stoupání téměř až do poloviny Čerťáku. Následuje obrátka a doběh do cíle z kopce. Na nejlepší čekají v cíli medaile a poháry, na děti už tradičně diplomy, různé hračky a malé sladkosti,“ dodává Dan Beneš.

Start každé kategorie je vždy hromadný. Pořadatelé při běhu vyhlásili zákaz používání treter s hřeby.