Na Borské přehradě se budou v neděli prohánět posádky dračích lodí

Vodní nádrž České údolí na řece Radbuze na jihu Plzně, které místní neřeknou jinak než Borská přehrada, se stane v neděli 16. června dějištěm 15. ročníku Pilsner Dragons Cupu. Posádky dračích lodí se mezi sebou utkají hned na dvou různých tratích. Akce se v tomto roce opět stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Maximální počet posádek máme zastropovaný na dvaceti, a to z důvodu kapacity areálu, který není právě z nejrozlehlejších. Reálně odhadujeme, že se nám v loděnici může protočit kolem čtyř stovek závodníků. Napínavé souboje budou k vidění po celý den, běžně k nám dorazí třeba ještě dalších padesát přihlížejících fanoušků,“ uvedl Zbyněk Maštera z pořádajícího sportovního oddílu Pilsner Dragons.

Závodní centrum bude v Loděnici České údolí náležející oddílu TJ Slavia VŠ Plzeň. Celodenní program zahájí v 10 hodin jízdy dvacetičlenných posádek s bubeníky a minimálně čtyřmi ženami na palubě na kratší, dvousetmetrové trati. Po vyhlášení bude následovat klání dračích lodí na kilometrové trati, kdy by mělo být odjeto do 18 hodin.

Mezi přihlášenými momentálně figurují Pohodáři, Záchranáři, MCBP, Supové a Přátelé tatranského čaje v kategorii fun a Lear Corporation, Internet Hned, Pro náš kraj, Forvia, Na jedné vlně VZÚP, Safran, Daikin a AutoNEMO v kategorii firem. Přitom lze očekávat že se prakticky všichni zapojí na obou tratích.

„Vítězné posádky se mohou těšit na tradiční dřevěné medaile, poháry, ceny od partnerů jako jsou město Plzeň a pivovar Chodovar nebo dorty, které peče už pravidelně moje manželka. Po celý den budeme mít v provozu dětský koutek se skákacím hradem, takže se u nás nebudou nudit ani nejmenší. Jak už se stalo zvykem, výtěžek z akce věnujeme bratrům Křížovým, jimž pomůže pokrýt náklady na ergoterapii, která jim velmi pomáhá,“ prozradil Zbyněk Maštera.