Na čtrnáctikilometrovém okruhu půjde o body do Slezského poháru

Cyklistický závod Grand Prix Forman 2015, který se koná v neděli 2. srpna, je zařazen do seriálu Slezského poháru amatérských cyklistů. V Janovici u Starého Jičína ho pořádá Moravia Racing team.

Forman3

Závodí se na čtrnáctikilometrovém okruhu Janovice – Jičina – Starý Jičín – Hůrka – Starojicka Lhota – Palačov – Janovice za plného provozu. Kategorie mužů 19-28 let a 30-39 let čeká šest okruhů, muži 40-49, 50-59 let a junioři pojedou čtyřikrát, muži 60 a starší, ženy, juniorky a kadetky  třikrát a žákovské kategorie jednou.

„Již osm let provozujeme cyklistický tým Team Forman Cinelli a tento závod je naší pořadatelskou výkladní skříní,“ řílá ředitel závodu Ondřej Bezunk, který stojí v čele čtyřčlenného organizačního štáb. Ten se v den závodu rozroste o 60 pořadatelů, kteří zajišťují nutné věci – od fungování závodní kanceláře, přes občerstvení až po hlídky na křižovatkách.

Slezský pohár se na severní Moravě jezdí od roku 1995, letos má ve svém kalendáři celkem 23 závodů a dosud je odjeto sedmnáct z nich.

„Věříme, že bude opět solidní účast. V loňském roce se při silničním závodě  představilo 230 závodníků, dětský závod měl 80 účastníků, překonání účastnického rekordu by nás samozřejmě potěšilo,“  přeje si se ředitel závodu.

Kancelář závodu  ve sportovním areálu bude otevřena v 8 hodin, prezentace přihlášených bude uzavřena v 9:30 hodin. Vlastní závodní pořad odstartují už o čtvrt hodiny později kategorie žáků. S vyhlášením nejlepších pořadatelé počítají čtvrt hodiny po 13. hodině, nejlepší tři v každé kategorii získají zejména věcné ceny jako jsou dresy či potřebný cyklomateriál.

Doba od 12:30 do 13:45 hodin bude vyhrazena prezentaci na dětský závod, jehož třetí ročník odstartuje přesně ve 14 hodin. Pro nejmenší vyznavače kolečkářského sportu je v pěti věkových kategoriích (odrážedla, 5-6 let, 7-8 let, 9-10 let, 11 let a starší) připraven kilometrový okruh. Ti nejlepší obdrží zajímavé ceny – například hry.

 

Potřebné zázemí závodu (šatny, sprchy) je ve sportovním areálu, všichni účastníci jsou povinni mít přilbu.

Kontakt: Ing. Ondřej Bezunk, mob. 723 779 389

E-mail: ondrej.bezunk@seznam.cz

Web: www.forman-cycling.cz