Na druhý pokus se už Krušnohorská třicítka poběží!

Krušnohorská třicítkaA přece se poběží! Poté, co ji loni museli organizátoři kvůli nedostatku sněhu zcela zrušit a letos ze stejného důvodu z původního lednového termínu přesunout, se nakonec legendární Krušnohorská třicítka uskuteční. Už o víkendu 14. a 15. února ožijí trasy v přilehlém i vzdálenějším okolí Nového Města v Krušných horách stovkami vyznavačů běžek všech věkových kategorií.

„V posledních dnech napadlo skoro čtyřicet centimetrů sněhu a podmínky jsou konečně velice dobré, proto se uskuteční kompletní pořad. Je to pro nás první volný termín, kdy jsme mohli závod uspořádat. Všechny tratě na klasickou i volnou techniku budou připraveny. Samozřejmě že mnohým pravidelným účastníkům zkomplikoval odklad účast, navíc jsou ve školách v plném proudu jarní prázdniny, ale i tak očekáváme v sobotu kolem 150 a v neděli až 200 běžkařů,“ věří ředitelka závodu Věra Chvátalová z pořádající TJ Lokomotiva Teplice.

V pořadí 35. ročník Mezinárodní Krušnohorské třicítky startuje v neděli 15. února v 11:30 hodin z prostoru běžeckého stadionu v Novém Městě v Krušných horách. Dvě mužské kategorie (ročník 2000 a starší + nad 40 let) absolvují 30 km klasicky, na ženy (stejné věkové rozdělení) čeká poloviční porce kilometrů. Trasu absolvují její účastníci ve dvou okruzích, připraveny pro ně budou dvě stopy. Pro muže, kteří si netroufnou na tři desítky kilometrů, je připraven ještě rámcový závod na 15 km.

„Na startu se objeví tradičně také lyžaři z Německa. K pravidelným účastníkům patří třeba bývalí úspěšní reprezentanti nebo odchovanci našeho oddílu – biatlonista Jaromír Šimůnek, Balatkové, Havlové, Kateřina Vaňková a mnozí další. Startovné, které zaplatili loni přihlášení účastníci, se jim převádí na letošní ročník. Další zájemci se mohou přihlásit do pátku přes internet nebo ještě hodinu před začátkem závodů,“ připomíná Věra Chvátalová.

V Novém Městě se však bude závodit už v sobotu 14. února, kdy je od 13 hodin na programu 15. ročník Malé Krušnohorské třicítky, určené také mládežnickým kategoriím a veteránům. Zatímco dospělí závodníci poběží volnou techniku, nejmladší žáci, předžactvo (2005 a mladší) i žactvo (2001 – 2004) vyrazí na tratě 1 nebo 5 kilometrů klasicky.

„Pro děti máme připravené hezké poháry a dostanou také diplom. Na vítěze čeká kvalitní lyžařské prádlo. Dospělí si v sobotu rozdělí věcné ceny, například porcelán, nejúspěšnější z hlavní nedělní kategorie obdrží finanční odměny. Peněžní ocenění čeká rovněž na účastníky se součtem nejlepších časů z obou víkendových dnů,“ dodává Věra Chvátalová.

Více informací naleznou zájemci na webových stránkách: www.k30.cz.