Na Mezinárodní den tance v Mostě se chystají i finalistka a porotkyně StarDance

Na 29. duben připadá organizací UNESCO uznávaný Mezinárodní den tance a pestrý program plný ladných figur a přesných kroků v rytmu si v pondělí s tímto datem poprvé naplno užijí také v Mostě. Na tamější vystoupení pod širým nebem se sjedou taneční školy a kluby z celého Mostecka a Litvínovska, takže budou moct diváci obdivovat kreace čtyř stovek účastníků napříč věkovými kategoriemi. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Dříve jsme jezdívali na Mezinárodní den tance do Prahy a pak nás napadlo přenést akci sem k nám na sever. Máme velkou radost, že se nám účastníci jen hrnou, přece jen nám přijde, že prezentace tance oproti jiným sportům tady na Mostecku trochu zaostává a chceme to změnit. Na své si zde přijde každý, kromě vystoupení plánujeme i workshopy, své taneční umění předvedou jak děti, tak třeba mažoretky z řad seniorek. Účast také potvrdily někdejší porotkyně StarDance Eva Bartuňková a její snacha, letošní finalistka Kateřina Bartuněk Hrstková, kterou jsme mohli na obrazovkách sledovat v páru s Vavřincem Hradilkem,“ prozradila Kamila Hlaváčiková, která se svým tanečním studiem ve spolupráci se Sportovním klubem Amadeus Most akci zajišťuje.

Pestrý program v mosteckém Amfiteátru Benedikt začne v 15 hodin a potrvá do 20 hodin. V průběhu dne se na pódiu vystřídají například Babči mažoretky, Taneční skupina One 1. ZŠ, Taneční studio Kamily Hlaváčikové, Taneční klub Luna Louny, Mažoretky Panterky Most, místní základní umělecké školy i Studio volného času, Krasokolečkování Most, F. A. C. T. Most, The Joy Litvínov, Institute of Tog, twerková skupina i výše zmínění hosté z pořadu StarDance. V 17,20 hodin pak proběhne nácvik společného flashmobu, jehož sestavu s choreografií Jakuba Mazůcha si posléze v 17,30 zatančí lidé po celém Česku.

„Rádi touto cestou zapojíme i diváky a kdo ví, třeba nalákáme někoho, aby si posléze s námi přišel vyzkoušet nějaký taneční trénink, naše dveře jsou otevřené skutečně všem. V průběhu dne bude také možnost přispět ve sbírce na Markétku. To je nesmírně šikovná dívka, nadaná šachistka, která sní, že se stane právničkou, jež však bohužel trpí dyskinetickou kvadruparézou a my bychom jí rádi pomohli opět najít cestu k pohybu,“ uvedla Kamila Hlaváčiková.