Na pražském Výstavišti je připravený bouldering pro všechny

Jedinečnou příležitost poznat a vyzkoušet si bouldering bude  mít veřejnost – a především děti od pěti do třinácti let – v rámci veletrhu Sport Expo na Výstavišti v Praze-Holešovicích. V pátek 6. května se zde pod názvem Bouldering pro všechny uskuteční „předehra“ 2. kola Rock Point Českého poháru.

Boulder

Bouldering je disciplína sportovního lezení, při níž se leze bez lana maximálně do výšky tří až čtyř metrů a případné pády zachytí měkké dopadiště. Ve výstavním pavilonu vyroste velká závodní scéna, která bude v pátek v době od 10 do 12 hodin k dispozici zdarma všem zájemcům z řad veřejnosti. Od 13 hodin se na stejné stěně bude konat dětský závod v boulderingu určený malým účastníkům od pěti do třinácti let.

„Podobnou akci jsme pořádali už předloni a zúčastnila se jí zhruba stovka zájemců. Chodili k nám děti i dospělí. Zhruba takovou účast očekáváme i letos. Chceme opět touto cestou představit veřejnosti bouldering a především ukázat, že je to atraktivní, zábavný a zcela bezpečný sport. Na místě budou přítomni také instruktoři, kteří i úplným nováčkům rádi poradí a pomohou se správnou technikou,“ říká pořadatelka a rozhodčí Kateřina Chvojková.

V soutěži budou děti rozděleny do několika kategorií – do 7 let, 8-9 let, 10-11 let a 12-13 let. S rostoucím věkem se bude také měnit obtížnost boulderu. Každé dítě dostane na památku medaili, na ty nejúspěšnější čekají ještě větší medaile a také různé další suvenýry i praktické dárky.

V sobotu 7. května se závodní scéna na veletrhu Sport Expo na Výstavišti v Praze-Holešovicích patřit stane dějištěm 2. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu, který je zároveň nominačním závodem do české reprezentace.

„Jde o profesionální závod s účastí české lezecké špičky, takže k vidění budou úžasné sportovní výkony. Představí se také Martin Stráník, který před nedávnem skončil stříbrný v závodě Světového poháru. V průběhu dopoledne a odpoledne proběhnou kvalifikace mužů, žen a juniorů a večer čeká finále,“ připomíná Kateřina Chvojková.

V průběhu obou dnů je pro návštěvníky připravený i bohatý doprovodný program.