Na řece Moravici se o víkendu očekává přes 3000 vodáků

Ostravský Vodácký klub Kaskády ve spolupráci s Klubem českých turistů Moravská Ostrava pořádají v sobotu 23. a v neděli 24. května už 12. ročník májového sjezdu Moravice. „Jejich historie je však daleko starší – s nápadem přišel před třiceti lety M. Bujnoch a jezdilo se vždy jednou ročně, vždy v dubnu,“ řekl předseda VK Kaskády Adam Šindler a dodal: „Zájem o vodácký sport a turistiku však rostl, počet sjezdů se zvyšoval, až se zastavil na dnešních šesti, které od dubna do září tvoří seriál Veřejných sjezdů Moravskoslezského kraje 2015. V průměru se jich účastní přes 3000 vodáků.“

Moravice

Turistické splutí řeky Moravice začíná u přehradní hráze Kružberk, v Podhradí u Vítkova do Žimrovic nebo od Branky u Opavy. Prezentace účastníků je po oba dny od 7 do 11 hodin pod hrází Kružberk a od 11 do 15 hodin v Podhradí u Vítkova, odpoledne pak pod vyrovnávací hrázkou. Bude se zda vybírat třicetikorunové startovné za osobu, na některých místech budou některé obce chtít 40 korun za vjezd a parkovné u řeky . „Na vodu mohou lodě vyrazit nejpozději půl hodiny před zastavení průtoku vody – Kružberk ji bude vypouštět v sobotu i neděli od 7 do 11 hodin,informoval Adam Šindler.

Pořadatelé stanovili tato nástupní a výstupní místa – pod hrází Kružberk a u restaurace Velké sedlo a pod skálou, dále to jsou Davidlv mlýn, točna autobusů v obci Kružberk, jez v Janských lázních, na Rosolech, u mostu v Podhradí u Vítkova, točna pod hrází vyrovnávací nádrže Vítkov-Podhradí, výstup před a pod jezem Žimrovice, vpravo před jezem Branka u Opavy, vlevo a vpravo pod mostem v Brance u Opavy. Na Rosolech a v posledních dvou místech je možnost o očerstvení. K povinné výbavě patří vesty a lodě zajištěné proti potopení. „Nikomu z účastníků nezajišťujeme nocleh, na vlastní náklady mohou využít nabídky uvedené v našich propozicích. Pro všechny platí zákaz sjezdu jezů v Podhradí a v Brance,“ upozornil Adam Šindler.

Patnáctičlenný organizační sbor očekává hojnou účast vodáků z Polska. Všichni, kteří májový sjezd řeky Moravice úspěšně zdolají, dostanou od pořadatelů upomínku ve formě nálepky.

Kontakt: Adam Šindler, tel. +420 731 600 333, e-mail: predseda@vkkaskady.cz

web: www.vkkaskady.cz a www.kct-ostrava.wz.cz