Na Střeleckém ostrově budou létat šípy

V úterý 14. dubna na Střeleckém ostrově v Praze se uskuteční v areálu SK Start Praha již 3. ročník akce nazvané Lukostřelby pro každého. Všichni zájemci od osmi do sta let si mohou bezplatně vyzkoušet tento rytířský sport.

V rámci týdlukostrelba_004[1]ne lukostřelby, kdy na Střelecký ostrov zamíří hlavně žáci ze základních škol, organizátoři připravili tuto jednodenní akci pro veřejnost. Během loňského ročníku si zde lukostřelbu vyzkoušely dvě stovky zájemců.

Návštěvníkům se budou věnovat zkušení trenéři lukostřelecké školy SK Start Praha. Ti, kteří chtějí zvládnout celou výuku, by si měli vyhradit alespoň hodinu času. „Všechny návštěvníky seznámíme se základy instinktivní střelby a naučíme je bezpečně vystřelit. Víc se toho nedá stihnout, ale zaručuji, že odejdou s pocitem, že je střelba baví,“ zve na akci hlavní pořadatel František Hadaš.

Lukostřelba je odlišná od všech ostatních sportů. V lukostřelbě nehraje významnou roli síla ani fyzická zdatnost, ale záleží především na trpělivosti a schopnosti soustředění. V umění lukostřelby pak může vynikat i starý nad mladým či ženy nad muži. Vše je o individuálních schopnostech.

„Lukostřelba pro každého“ proběhne od 9 do 19 hodin. V době od 10 do 14 hodin bude převážně zaměřena na žáky škol, od 14:30 hodin pak pro širokou veřejnost. Luky a veškerou potřebnou výbavu bezplatně  zapůjčení pořadatelé. „Lukostřelba je zábava, dobré odreagování po práci. Musíte vypnout a uklidnit se. Rád říkám, že jste v tu chvíli v jiném světě,“ přibližuje tento sport František Hadaš.

Časový program:

10 – 14 hodin – výuka pro školy a případné příchozí
14:30 – 19 hodin – výuka pro příchozí veřejnost

 

V rámci této akce, bude souběžně probíhat nábor do oddílu nohejbalu a seznámení se s naším oddílem turistiky a to od 17.00 do 20.00 hodin.