Na Stříbrném jezeře se odehraje další ročník MTB Crossu

Poklad byste hledali na Stříbrném jezeře v Opavě marně, zato o vyznavače jízdy na horském kole tam nebude v pátek 22. září a v sobotu 23. září nouze, uskuteční se zde další ročník závodu MTB Cross. První den potěší školáky, neboť místo vysedávání v lavicích budou moct soupeřit na trati se svými vrstevníky, druhý den pak bude patřit převážně (ale nejen) dospělým. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Počítáme, že v pátek dorazí nějakých 300 až 350 žáků, což z nás asi dělá v tuzemsku největší akci na kolech pro děti, která se odehrává v době výuky. Samozřejmě trať uzpůsobujeme tomu, aby ji všichni zvládli, jezdí k nám i malé holčičky s růžovými blatníčky. Vše je nastavené, aby dráhu zvládly i třeba trochu opatrnější děti, přesto tam budou mít nějaké cyklokrosové klády a terénní zlomy. Hlavně nám jde o to, aby děti získaly vztah k pohybu a cyklistice,“ přiblížil Jan Krejčíř z pořádajícího sportovního sdružení MTB Cross.

Páteční program vypukne u restaurace na Stříbrném jezeře v 9,30 hodin. Závodit budou mateřské a základní školy, kdy nejmenší děti čeká 200 metrů na odrážedlech a nejstarší pak tři závodní okruhy. Součástí budou rovněž tříčlenné štafety, kdy musí být přítomná vždy alespoň jedna dívka a každý člen absolvuje jeden okruh.

Sobota nabídne zábavu pro celé rodiny. Dopoledne v závodním areálu bude patřit dětem na odrážedlech a juniorům v rámcových závodech, které budou startovat od 10,15 do 11 hodin. Ve 12 hodin vyjedou dospělí na prohlídku trati, aby ve 12,30 hodin vyrazili do ostrého závodu. Ten se pojede v případě mužů na 60 minut plus jedno kolo a v případě žen na 45 minut plus jedno kolo a bikery protáhne adrenalinovou tratí o délce 2,5 kilometru po single trailech v lese a okolí jezera.

„Výhodou u nás je, že je akce divácky velice atraktivní tím, že fanoušci na cyklisty stále vidí a ti okolo nich projíždějí opakovaně. Navíc máme zajištěné kvalitní občerstvení s kávou i výčepem a bohatou tombolu, kde se bude hrát i o hodnotné ceny jako brýle a helmy. Stupně vítězů v kategoriích odměníme pamětní medailí a věcnými cenami v podobě tematicky zaměřených sportovních potřeb, tři nejlepší muži a ženy absolutně se navíc mohou těšit na prize money v hodnotě 1500, 1000 a 500 korun,“ uvedl Jan Krejčíř.