Na volejbalový turnaj v Náchodě smějí pouze dívky

Speciální volejbalový turnaj O pohár starosty města Náchoda, který je určený pouze dívkám, se letos uskuteční už počtvrté. V sobotu 30. srpna se v areálu na Hamrech představí nejprve mladší a starší žákyně, v neděli 31. srpna je vystřídají kadetky a juniorky.

„Zpočátku to byla jen záležitost družstev z Královéhradeckého kraje, ale dnes už k nám jezdí týmy z Prahy, Mostu nebo Frýdku-Místku. Pomalu se rozrůstáme a zájem o naši akci stoupá,“ říká Jana Osobová, šéftrenérka Sportovního střediska mládeže Sport klubu Náchod.

V tomto roce se turnaj stal součástí projektu „ČUS Sportuj s námi“, který podporuje Česká unie sportu a jehož generálním partnerem jsou České dráhy. Loňského ročníku se zúčastnily čtyři desítky týmů a turnaj se tak stal zajímavou přehlídkou volejbalového mládí.

„Zápasy se zde hrají na šesti antukových kurtech. Tři z nich jsou naše a další tři operativně připravujeme na sousedním hřišti pro národní házenou, kde stačí nasadit do připravených otvorů volejbalové kůly. Turnaj tak má rychlý spád, neexistují zbytečné prostoje,“ doplňuje Jana Osobová.

Ve čtyřech věkových kategorií se představí výběry mladších žákyň (1. 7. 2001 a mladší), starších žákyň (1. 7. 1999 a mladší), kadetek (1. 7. 1997 a mladší) a juniorek (1. 7. 1995 a mladší).

Poháry nejúspěšnějším celkům tradičně předává osobně starosta Náchoda Jan Birke. Pekárny Náchod jim k tomu přidají také velký dort. V minulém ročníku se v kategoriích mladších žákyň a juniorek radovaly volejbalistky SK Náchod, mezi staršími žákyněmi a kadetkami dominovaly hráčky TJ Červený Kostelec.

Začátky jednotlivých hracích dnů jsou na programu vždy od 9 hodin.