Na závody dračích lodí je přihlášeno přes dvacet školních týmů

Poslední květnový den se ve sportovním areálu na přehradě Kadaňský stupeň uskuteční osmý ročník závodů malých dračích lodí nazvaný Kadaňský Drak 2019. Žáci základních a středních škol z města a okolí oslaví nadcházející Den dětí týmovými souboji při netradičním vodním klání v bojích o Pohár starosty.

„Páteční den bude v loděnici patřit týmům ze základních a středních škol. Přihlášeno máme přes dvacet družstev nejen z Kadaně, ale i z Mostu, Chomutova a také Klášterce nad Ohří. Právě z posledního jmenovaného máme nahlášeno osm posádek,“ uvádí Michal Voltr z pořadatelského oddílu TJ Vodní sporty Kadaň.

Pro soutěžní posádky je připravena dvě stě metrů dlouhá trať. V jedné jízdě budou startovat vždy tři lodě. Pro družstva na prvním až třetím místě jsou připraveny medaile, diplomy a poháry. „Samozřejmě budou žáci startovat v několika kategoriích, aby to bylo spravedlivé. Nejúspěšnější tým ze základních škol i středních škol obdrží Pohár starosty,“ říká Michal Voltr.  

Jednotlivé týmy mohou mít maximálně patnáct členů – posádku tvoří deset pádlujících závodníků, přičemž dva z nich musí být dívky, a jeden bubeník. Ostatní jsou náhradníci.

V rámci závodů bude účastníkům představen i nový vodní sport – paddleboarding. Přímo v loděnici bude k dispozici několik druhů paddleboardů a samozřejmě zde budou přítomni instruktoři, kteří školáky do tohoto sportu zasvětí.

Kadaňský Drak bude pokračovat také v sobotu 1. června, kdy proběhnou závody dospělých. Startovat se bude v devíti kategoriích. Síly změří například firemní posádky, sestavy aktivních sportovců či ryze ženské posádky. Sobotní program startuje v 9 hodin poradou kapitánů a po skončení závodů je na programu večerní Dragonpárty.