Nábřeží v Jihlavě budou patřit běžcům v rámci Noční desítky

Noční desítka v Jihlavě má unikátní atmosféru. Foto: Pteam

Proč strávit sobotní večer u televize, když jej lze prožít aktivně? 25. března budou mít takovou šanci na Vysočině, Jihlava totiž bude hostit osmý ročník běžeckého závodu Noční desítka, který si nejen díky své nezaměnitelné atmosféře, kdy se běží za tmy, získává rok od roku stále větší popularitu.

„Loni jsme měli celkem 250 běžců, teď týden před akcí už máme v přihláškách 220 jmen, tak uvidíme, na jakém čísle skončíme tentokrát. Závodníci se opět mohou těšit na nevšední zážitek, kdy se zčásti poběží i v neosvětlených oblastech. Čelovka se určitě může hodit, ale není povinná, trať bude vyznačená bílou reflexní barvou,“ prozradil Pavel Hotař z pořádající organizace Pteam sport.

Jelikož je někdejší aktivní triatlonista, před lety jej napadlo, že by bylo pěkné založit závodní tradici v jeho rodném městě. Díky tomu se v sobotu u haly TJ Start v Jihlavě budou od 17 hodin už po osmé setkávat vyznavači běhu, aby se zapojili do Noční desítky. Jako první přijdou na řadu děti, jimž je od 18,30 hodin určen závod na 300 metrů a jeden či dva kilometry v závislosti na věku.

Ve 20 hodin pak odstartují dospělí do Noční desítky, případně pětikilometrového závodu Open. Čeká je rovinatá trasa vedená podél řeky po asfaltce, kdy v závislosti na zvolené distanci absolvují běžci jeden či dva okruhy.

„Pro děti pořádáme závody vysloveně jako motivaci k pohybu, každý z malých závodníků se tak může těšit na pamětní medaili, sladkost a drobnou odměnu, tři nejlepší v kategoriích pak ještě dostanou něco navíc. Pro dospělé máme připraveny různé poukázky, sportovní vybavení, ale také pivo z místního pivovaru Ježek,“ uvedl Pavel Hotař.