Noční koloběžkování zve děti i dospělé na dobrodružnou výpravu

Pořádná porce zábavy pro děti i dospělé – to bude sedmý ročník Nočního koloběžkování, které v sobotu 4. května zavítá do Hradce Králové. Organizátoři na základě zkušeností z minulých let předpokládají, že se lesem ve světle čelovek bude prohánět stovka dětí a stovka dospělých. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Před lety jsme dostali nápad, že by bylo pěkné spojit jízdu na koloběžkách s netradičním dobrodružstvím. Noční koloběžkování děti upoutá i díky tomu, že mohou vyrazit právě za tmy, takže to plní i účel, že je to přiláká k pohybu. Akci si ale skvěle užívají rovněž dospělí, ať se rozhodnou pro závodní tempo, nebo upřednostní nesoutěžní vyjížďku,“ popsal Lukáš Netík za pořádající Sportovní klub RN Hradec Králové.

Koloběžkáři si dají sraz u půjčovny sportovního vybavení Topsports centrum v areálu kempu Stříbrný rybník, kde bude od 18 hodin probíhat prezence. Po setmění pak přijde čas na jízdy. Ve 20,30 hodin vyrazí děti v doprovodu rodičů na čtyřkilometrovou Dětskou stezku, v jejímž průběhu je čeká hned několik stanovišť, kde budou plnit světelné úkoly i se leccos zajímavého přiučí. Ve 21,30 hodin pak vystartují dospělí na desetikilometrovou distanci, vybrat si přitom mohou, zda ji absolvují v ostrém tempu coby závod nebo na pohodu jako nesoutěžní vyjížďku.

Noční koloběžkování proběhne na lesním asfaltovém okruhu, proto jsou povinné přilby a světlo na řídítkách nebo v podobě čelovky. Organizátoři také vzhledem k charakteru terénu doporučují především pro Dětskou stezku koloběžky s nafukovacími koly a nikoliv freestylové s polyuretanovými kolečky. Veškeré uvedené vybavení je možné zapůjčit na místě, pro jistotu je lepší si jej předem rezervovat.

„Na trase závodu pro dospělé máme i občerstvovací stanici, je jen na nich, zda budou raději pospíchat do cíle nebo se ji rozhodnou využít. Po dojezdu závodníků bude následovat vyhlášení, kdy nejlepší odměníme prostřednictvím věcných cen v podobě sportovního vybavení. Každý z účastníků si pak od nás odnese na památku medaili, děti se navíc mohou těšit na odměny za splněné úkoly,“ uvedl Lukáš Netík.