Nové Město v Krušných horách přivítá Memoriál Radky Máchové

Nové Město v Krušných horách přivítá v sobotu 15. ledna běžkaře v rámci 32. ročníku Memoriálu Radky Máchové. Foto: FB TJ Lokomotiva Teplice – oddíl běžeckého lyžování

Milovníci běžeckého lyžování všech věkových kategorií se v sobotu 15. ledna setkají na stadionu v Novém Městě v Krušných horách, aby mezi sebou po dvaatřicáté změřili síly v rámci Memoriálu Radky Máchové. Akce je součástí Krajského poháru v běhu na lyžích klasicky a současně základním kolem soutěže Hledáme nové talenty.

„Děti, jež se běhu účastní, už jsou registrovanými členy oddílů, takže to není klasická náborová akce, ovšem nikdy nevíte, kde můžete narazit třeba na novou Kateřinu Neumannovou. Co se účasti týče, vždy záleží pochopitelně na tom, co se ten víkend jede dalšího, myslíme ale, že se dostaví zhruba osmdesátka běžkařů,“ řekla Věra Chvátalová z pořádajícího oddílu běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice.

Jako první se na start v 11 hodin postaví nejmladší závodníci, tedy předškolní hoši a dívky ročník 2016 a mladší, již absolvují dvousetmetrový okruh klasickou formou přímo na stadionu. Postupně budou startovat stále starší kategorie a narůstat bude i vzdálenost. Muže, starší dorostence a juniory čeká sedm kilometrů klasicky, ženy, juniorky a mladší dorostence pět kilometrů klasicky.

„Po doběhu se mohou závodnící těšit na teplý čaj na zahřátí a nejlepší tři v každé kategorii obdrží diplom a věcné ceny. V dětských kategoriích budou nejlépe umístění závodníci Ústeckého kraje vyhlášeni Krajskými přeborníky,“ uvedla Věra Chvátalová.