Novoroční pochod okolím Hýskova vytáhne turisty na zdravý vzduch

Pochodníci si budou moct vybrat ze tří tratí. Foto: FK Hýskov

Po bujarých silvestrovských oslavách představuje novoroční odpoledne ideální příležitost, jak si pročistit hlavu a vykročit do dalších 365 dní pravou nohou. Podeváté se tak nejen obyvatelé Hýskova na Berounsku, ale vyznavači pěší turistiky z blízka i dáli potkají na tamním fotbalovém hřišti, aby vyrazili na Novoroční pochod okolím Hýskova.

„Připraveny máme hned tři okruhy tak, aby si každý mohl vybrat podle své aktuální výkonnosti, od rodin s děti v kočárcích, přes aktivní sportovce až po seniory. Je to pro nás hlavně i taková příležitost potkat se se sousedy a s lidmi se stejnými koníčky a popřát si vše nejlepší do nového roku,“ vysvětlil Ludvík Herejt z pořádajícího Fotbalového klubu Hýskov.

Milovníci pochodů se setkají na hřišti na Nový rok ve 13 hodin, aby se následně vydali do okolí Hýskova. Nejkratší okruh měří 3 kilometry a vede kolem obce, ten střední 6 kilometrů a provede turisty okolo koňského statku a přes Krkavčí horu. Oba tyto zvládnou absolvovat i rodiny s dětmi a kočárky. Nejdelší, desetikilometrový už je poněkud náročnější, jelikož pochodníci v jeho průběhu zamíří ze Stradonic prudce vzhůru na kopců nad Berounkou.

„Po návratu na fotbalové hřiště budou pro děti zdarma k dispozici čaj i buřty, dospělí si je mohou opéct za symbolických 20 korun. Kromě toho nebude chybět pořádná česnečka, svařák, grog nebo pivo. K navození příjemné atmosféry budou hrát koledy a každý si domů odnese pamětní list za účast,“ uvedl Ludvík Herejt.