Novoveský přespolák letos ke třem tradičním přidá novou disciplínu

První dubnový víkend se v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku nese tradičně ve znamení Novoveského přespoláku a nejinak tomu bude v sobotu 6. dubna, kdy se chystá jeho 47. ročník. Před dvěma lety organizátory potrápil silný vítr a oni museli závod odkládat, tentokrát je ovšem předpověď naštěstí příznivá, a tak už se všichni těší. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Před lety jsme tu ještě mívali delší zimy, a tak náš závod kdysi začínal coby pouze přespolní běh v rámci zimní přípravy našich vodáků. Posléze jsme přidali i lodě, klání ve šplhu a letos se mohou účastníci těšit na zcela novou disciplínu, vrh koulí. Hned ve vedlejší vesnici se totiž narodila československá medailistka z olympiády Helena Fibingerová, která by měla přijít předat ceny, a to nás inspirovalo. Účastníci závodu díky přidaným aktivitám nemají prostoje mezi jednotlivými disciplínami a vždy se mohou něčím zabavit,“ vysvětlil Vít Pjajčík z pořádajícího sportovního oddílu Kanoistika Ostrožská Nová Ves.

Milovníci nejen vodních sportů se u jezera Čtverec v Ostrožské Nové Vsi budou setkávat od sobotního rána, v 9,45 hodin pak je na programu start první kategorie, kdy sjezdařské, slalomové či dračí lodě, pramice, rafty, turistické kanoe, paddleboardy a spol. čeká zdolání jednoho kilometru. Od 10 hodin následně postupně do 11,10 hodin budou startovat mládežnické i dospělé kategorie K1 a C1, jež budou muset absolvovat od dvou do čtyř kilometrů.

Ve 13 hodin se souběžně spustí soutěže ve šplhu a vrhu koulí a následně ve 14 hodin naváží běžecké závody startem první kategorie nejmladších děvčat a chlapců na půl kilometru. Jejich příkladu budou následovat postupně stále starší děti až po žactvo, které vyrazí na trať o délce dva a půl kilometru v 15 hodin spolu s dorostenkami, juniorkami, ženami a veteránkami. Konečně v 15,30 hodin pak vyběhnou junioři, muži a veteráni na svou distanci o délce sedm a půl kilometru.

„V minulých letech jsme mívali v poli účastníků i tuzemské reprezentanty v rychlostní kanoistice, tak uvidíme, kdo všechno se nám ještě přihlásí letos. Každopádně budou mít diváci opět postaráno o akční podívanou. Vyhlašovat budeme celou řadu kategorií, pro nejúspěšnější sportovce máme přichystané originální medaile s logem závodu, trička pro dvojbojaře v pádle a běhu nebo trofeje pro ty nejrychlejší,“ uvedl Vít Pjajčík.