Nový rok na Tachovsku jako již tradičně zpestří pochod Halžský trojúhelník

Jak na Nový rok, tak po celý rok – proto by byla velká škoda nezasvětit hned 1. leden 2024 pohybu! V Halži na Tachovsku se pro širokou veřejnost chystá 42. ročník pochodu Halžský trojúhelník. Skvělou zprávou je, že si s jeho trasou poradí všechny věkové kategorie a vstupné je dobrovolné, proto stačí chuť vyrazit na túru a půl je hotovo. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Náš pochod je vlastně takovou protiváhou Silvestra, který je plný hodování a popíjení. Chceme zahájit nový rok sportem a třeba si i trochu vyčistit hlavu v přírodě. To je myšlenka, se kterou přišli před lety zakladatelé z řad místních jeskyňářů a my se jí držíme do současnosti,“ nechal se slyšet Aleš Dokoupil z pořádajícího sportovního oddílu Čechie Halže.

Výchozí bod bude v Halžích u bývalé restaurace U dubu – tam se pochodníci setkají, dostanou pamětní visačku a posléze ve 13 hodin společně vyrazí. Trasa je zavede nejprve do kopce směrem na Horní a Dolní Výšinu, po třech kilometrech je přitom čeká první občerstvovací bod s čajem, ale i třeba svařeným vínem, cukrovím a slaným zobáním. Cesta pochodníky dále zavede podél přehrady Lučina k druhému občerstvovacímu bodu a nakonec přes osadu Svobodka zpět do Halže.

„Celkem nás čeká desetikilometrový pochod, pravidelně proto s námi chodí celé rodiny – od rodičů s nejmenšími dětmi v kočárcích, přes starší děti až po seniory. S výjimkou úvodního dvoukilometrového kopce už se jde po rovince nebo dolů a kdo je aspoň trochu zvyklý chodit, ten si poradí. Očekáváme, že nás dohromady vyrazí přes stovku, jak se stalo zvykem, a užijeme si první den nového roku aktivně a v přátelské společnosti,“ uvedl Aleš Dokoupil.