Nový školní rok v Chebu ve znamení Burzy sportu

ChebSportovní a rekreační areál na levém břehu Ohře v Chebu se 4. září zaplní malými závodníky. Kolem 400 žáků 3. tříd z osmi základních škol ve městě si sem přijde vyzkoušet nejrůznější sportovní disciplíny v rámci prvního ročníku Burzy sportu a také si v nich zasoutěžit.

Chebští třeťáci budou mít v prostředí moderního víceúčelového areálu, jenž byl otevřen v loňském roce, v čase od 8,45 až do 15,15 hodin na výběr z široké nabídky tradičních i nových disciplín. Zúčastní se například turnajů ve fotbalu, stolním tenisu či vybíjené a čekají na ně také další soutěže v atletice, fotbalovém slalomu, gymnastice, horolezectví na umělé lezecké stěně, cyklistice, radiovém orientačním běhu, vodních sportech, minigolfu, discgolfu nebo lanovém centru.Ti, co se nebojí výšek, se budou moci zase spustit po provazech v lanovém centru nebo vyšplhat po horolezecké stěně.

Pokud některé z těchto odvětví žáky zaujme, mohou se rovnou zapsat do řad místních sportovních klubů. Všichni školáci obdrží od pořadatelů tričko a na závěr dne je pro ně připravena na travnaté ploše tradiční diskotéka. V pozdně odpoledních hodinách bude pokračovat prezentace sportovních oddílů také pro veřejnost z Chebu a okolí.

„Cílem akce není jen představit žákům rozličné sportovní disciplíny, ale především přivést děti k pravidelnému sportování. To je hlavním důvodem, proč tuto akci pořádáme. Jedná se o první ročník, takže nám nechybí velká očekávání, avšak odhadnout, kolik žáků se nakonec zapíše do sportovních oddílů, si netroufám,“ vysvětluje strůjce nápadu Martin Chára, vedoucí odboru školství, tělovýchovy a kultury Městského úřadu Cheb.

Organizátory Burzy sportu jsou Sportovní unie Chebska ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů, městem Cheb a Domem dětí a mládeže Cheb. Hned při své premiéře byla akce zařazena také do projektu České unie sportu „ČUS Sportuj s námi“.