Nový symbol projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI: Z bezejmenné lokomotivy se po křtu stala „Bloudilka“

BloudilkaProjekt České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI má tři skvělé patrony – zlaté olympijské medailisty Evu Samkovou s Jaroslavem Kulhavým a k tomu také režiséra a herce Jakuba Koháka. Od 1. prosince se však může pyšnit dalším atraktivním propagátorem, elektrickou lokomotivou „Bloudilkou“. Ta, vyšňořena na obou bocích výrazným logem a symboly projektu, bude nyní křižovat Českou republiku a připomínat veřejnosti, že čas na sport a pohyb je důležitý.

Slavnostní křest jedné z nejvýkonnějších a nejrychlejších lokomotiv ze strojového parku Českých drah, které jsou generálním partnerem projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI, se uskutečnil na Hlavním nádraží v Praze. A je příznačné, že pro elegantní, ale zpočátku bezejmennou mašinku vybral název „Bloudilka“ hned po prvním pohledu čtyřletý syn Jakuba Koháka!

Eva Samková s Jaroslavem Kulhavým však museli nejprve s pomocí lan mohutný stroj na místo křtu několik desítek metrů přitáhnout a je symbolické, že stejně jako v úvodním prezentačním klipu projektu je také tentokrát z nástupiště hlasitě dirigoval „šéftrenér“ Jakub Kohák. „Zaberte a makejte jako olympijští šampioni! A bacha, ať se ještě nepřejedete nebo nevykolejíte!“ rozdával „nezbytné“ pokyny, zatímco oba sportovci předváděli výkony hodné siláckých legend Františka Kocourka a Železného Zekona.

_TMA7086 _TMA7173 _TMA7187 _TMA7220 _TMA7224

Když byla lokomotiva na určeném místě, samozřejmě došlo i na sekt. Všichni tři patroni společně s předsedou České unie sportu Miroslavem Janstou a ředitelem odboru osobní dopravy Českých drah Jiřím Ješetou jím stroj pokřtili a popřáli mu hodně úspěšných kilometrů.

„Věřím, že se bude líbit a hlavně zvedat lidi z gaučů a křesel k aktivnímu sportu,“ přál si Miroslav Jansta. „Sport a pohyb k Českým drahám patří, proto projekt ČUS SPORTUJ S NÁMI považujeme za smysluplný. Lokomotiva v jeho barvách je také důkazem prospěšné spolupráce,“ uvedl Jiří Ješeta.

Slavnostní křest poté ukončil „výpravčí“ Jakub Kohák zvoláním: „ČUS jezdí s námi!“

_TMA7320 _TMA7308 _TMA7294 _TMA7258 _TMA7250