Nymburský Běh lipovou alejí prověří o víkendu atlety z řad dospělých i dětí

Meteorologové se shodují, že do České republiky konečně dorazilo to pravé jaro a krásné počasí by podle předpovědi mělo panovat i v neděli 8. dubna. To je zaručeně dobrá zpráva pro všechny milovníky pohybu, kteří se sjedou do Nymburka na 23. ročník Běhu lipovou alejí. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Kapacita hlavního závodu dne, kterým je běh na deset kilometrů, je vyčerpána z jedné třetiny, stále tak zbývá 200 volných míst pro zájemce. „Pravidelně se nám hlásí atleti přímo na místě, očekáváme, že se zúčastní 220–250 běžců. Letos nám situaci lehce zkomplikoval pražský půlmaratón, který se běží v sobotu, tedy den před naším závodem, a který nám odlákal některé běžce. Na druhou stranu se půlmaratón poběží za týden v Pardubicích, a tak k nám zase míří jiní závodníci, aby před ním otestovali svou formu,“ vysvětlil Josef Rosůlek z pořádajícího Sportovního Klubu Policie Nymburk.

Někteří ze závodníků se do středočeského okresního města vracejí už poněkolikáté a v minulosti za sebou zanechali skvělé výkony. „Opět dorazí Jiří Miler, který běhal v minulosti ligu, a mezi ženami se předvede Jana Klimešová z USK Praha. V současnosti máme velice silné pole žen, ty tvoří 25 až 30 procent ze všech účastníků,“ uvedl Josef Rosůlek.

Předtím, než se vydají dospělí atleti v 11,15 h z Atletického stadionu Nymburk na svou desetikilometrovou trasu, bude patřit nedělní dopoledne dětem. Ty nejmladší, v kategorii do pěti let se představí od 8,40 h na stometrové trati, nejstarší v kategorii do sedmnácti let si budou muset poradit s 2700 metrů dlouhým okruhem.

Motivace pro závodníky, aby zabojovali a stanuli na stupních vítězů, je velká napříč věkovými kategoriemi. Zatímco dětští vítězové se mohou těšit na pečlivě vybrané sportovní vybavení, na nejlepší dospělé čekají finanční odměny, elektronika, knihy, ale také třeba dárkové balení piva z místního pivovaru.