O Vánoční turnaj mladých fotbalistů v Písku je velký zájem

Vánoční čas si děti v Písku vyplní sportem. Ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. prosince se ve sportovní hale a vedlejší obloukové hale uskuteční již 37. ročník tradičního Vánočního halového turnaje mládeže ve fotbale pro děti ve věku od 5 do 14 let.

„Pravidelně se turnaje účastní přes tři sta dětí nejen z celého píseckého okresu, ale i ze sousedních okresů. V současné době jsme museli již některé oddíly odmítnout, neboť máme plnou kapacitu přihlášených. Musíme totiž ponechat ještě nějaký prostor pro neregistrované hráče, kteří mohou přijít až v den turnaje.  A to jsme původně plánovali, že zápasy odehrajeme za jeden den, což se však nedá stihnout,“ uvádí ředitel turnaje Michal Řezáč.

Na akci se přihlásilo sedm oddílů – Písek, Hradiště, Kovářov, Protivín, Dražejov, Kestřany a Mirovice. Mladí fotbalisté jsou rozděleni do pěti věkových skupin – mini přípravka, mladší a starší přípravka, mladší a starší žáci. Čtyři nejmladší věkové kategorie absolvují utkání jedenkrát 13 minut, starší žáci budou hrát jedenkrát 15 minut. Početnější kategorie už budou rozděleny do skupin tak, aby si týmy dostatečně zahrály.

Po skončení turnaje pořadatelé vyhlásí vždy tři nejúspěšnější družstva z každé kategorie, která obdrží pohár, medaile a diplomy. Navíc se budou udělovat také individuální ceny – nejlepší hráč, nejlepší brankář a nejlepší střelec. Nikdo však neodejde s prázdnou – všechny zúčastněné děti dostanou tašku s drobnými dárky.