O víkendu se do školy nechodí. Nebo je to v neděli v Týnci nad Sázavou jinak?

TynecPokud je vám zdraví milé, přijďte se podívat do Základní školy Komenského v Týnci nad Sázavou. V neděli 28. září se zde nesejdou poškoláci, jak by se mohlo zdát, ale všichni, kdo mají rádi sport a své zdraví. Celý venkovní areál se totiž promění v jedno velké sportoviště v rámci akce s výmluvným názvem Den pohybu a zdraví, která se v letošním roce nově stala součástí projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI.“

Již počtvrté v řadě si studenti, rodiče, ale i prarodiče budou moci v době od 13 do 18 hodin vyzkoušet rozličné sportovní disciplíny, jež pro ně připravili zkušení trenéři a lektoři. O tom, že skutečně půjde o nevšední sporty, svědčí i názvy disciplín, jako je woodball, indiaka, slackline, kubb a další. Vyznavače tradičních sportů zase potěší fotbal, florbal, lukostřelba, softbal, stolní tenis, střelby ze vzduchovky nebo taekwondo.

„Návštěvníci se také zapotí na volejbalovém či tenisovém kurtu, kde na ně čeká tenisová škola. Vodácké centrum BISPORT na akci zdarma zapůjčí lodě a rafty ke krátkým projížďkám nad týneckým jezem. Nově se letos představí královna sportů – atletika. Všichni trenéři jsou zkušení sportovci z místních klubů. Pro případy deště máme nachystanou tělocvičnu jako takzvanou mokrou variantu. Přihlášky k jednotlivým diciplínám lze podat přímo na místě,“ vysvětluje organizátorka Věra Junová.

Na ty, kteří se spíše chtějí dívat, než protáhnout, čeká doprovodný program. Na travnaté ploše školy vystoupí gymnastické a jiné sportovní kroužky, je připravený také turnaj v pétanque. Nejmenší děti pak jistě potěší jízda na ponících. Ve stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny bude možné změřit si tlak, tep či tělesný tuk.

„Smyslem akce není závodit a předhánět se, ale naopak vyzkoušet si všemožné sportovní disciplíny v přátelském duchu. Pokud někoho zaujme konkrétní sport, má možnost se zapsat rovnou do daného klubu,“ doplňuje Věra Junová.