Obrataňské okruhy letos provedou pochodníky okolím hradu Kámen

Slunečno a teplota až dvacet stupňů Celsia – taková je předpověď na sobotu 30. března pro osmisethlavou Obrataň na Pelhřimovsku. To je skvělá zpráva pro všechny vyznavače turistických pochodů, jelikož právě ten den se uskuteční 47. ročník populárních Obrataňských okruhů. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Účast bývá různá, záleží to na mnoha proměnných. Měli jsme už pět set turistů, reálně odhadujeme, že letos mohou dorazit tak tři stovky. Nejvíc z nich si asi vybere nejkratší distanci, protože je populární u rodin s dětmi. Trasy koncipujeme tak, aby si na své přišli skutečně všichni a nestalo se třeba, že někde zapadnou s kočárkem do bažiny. Zajímavostí je, že každoročně vymýšlíme nové trasy, takže i naši štamgasti mohou každoročně objevovat další krásy Vysočiny,“ zmínil Miroslav Holub z pořádajícího Sportovního klubu Obrataň.

K tradičnímu velikonočnímu pochodu se budou zájemci setkávat ve sportovním areálu Obrataň od 8 hodin, cílem je nutné projít do 17 hodin. Na výběr budou tři okruhy – deseti-, dvaceti- a pětatřicetikilometrový. Všechny vyrazí z Obrataně, aby se do ní zase vrátily a pohybovat se budou v blízkosti hradu Kámen mezi Věžnou, Šimpachem a Pacovem.

„Po průchodu cílem u nás zábava nekončí, dále bude společenského rázu s opékáním buřtů a klobás. Na programu je rovněž utkání místního fotbalového týmu, takže bude na co se dívat. Jako vzpomínku za úspěšné absolvování některé z tratí jsme si pro každého připravili koženou botičku a na místě bude také razítko s logem Obrataňských okruhů, které si mohou turisté natisknout do svých pochodnických deníčků,“ uvedl Miroslav Holub.