Odložený Turistický pochod okolím Hýskova zpestří sváteční odpoledne

Turistický pochod okolím Hýskova. Foto: FK Hýskov

Trvalo déle než deset měsíců, než se podařilo uspořádat několikrát odloženou akci. To je také důvodem, proč organizátoři v říjnu lákají na Posvícenský pochod aneb trochu netradiční 7. ročník Novoročního pochodu okolím Hýskova. Pochodníci vyrazí z obce ležící v malebném údolí Berounky poznávat její okolí ve státní svátek 28. října.

„Jak název napoví, obvykle se scházíme hned 1. ledna, což ovšem letos bohužel nebylo možné. Na Nový rok s námi chodí okolo 230 turistů, tak uvidíme, jak přesun v termínové listině účast ovlivní. Každopádně se už nyní těšíme na všechny, kdo dorazí,“ řekl Ludvík Herejt z pořádajícího FK Hýskov.

Hlásit účast dopředu není nutné, v případě zájmu stačí dorazit ve čtvrtek 28. října na fotbalové hřiště do Hýskova, odkud se bude ve 13 hodin startovat. Tratě jsou různorodé, a tak si na své přijde každý, bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Na místě si lze vybrat mezi okruhem na 3 km, 6 km nebo 10 km.

„Nejkratší trasa vede Hýskovem v okolí našeho hřiště a mohou ji absolvovat jak senioři, tak třeba rodiny s kočárky. V rámci středního okruhu už je třeba počítat trochu s kopcem, ale zato vede kolem krásného statku s koňmi. Ta poslední trať už si žádá fyzické síly, z údolí ze Stradonic totiž stoupá strmě vzhůru, aby se nakonec opět vrátila k hýskovskému hřišti,“ prozradil Ludvík Herejt.

Pochodníci budou za své snažení odměněni. Jednak si každý z nich odnese památeční diplom jako připomínku své účasti, jednak se v odpoledních hodinách u hřiště odehraje oblíbené společné opékání buřtů.