Olympijský šampion a jeden z patronů projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI – Jaroslav Kulhavý – se po čtyřech letech stal mistrem republiky

Titul nejlepšího českého bikera se po čtyřech letech vrátil k Jaroslavu Kulhavému. Olympijský vítěz v cross country jasně ovládl domácí šampionát v Praze před Janem Škarnitzlem a Pavlem Boudným.

Favorizovaný Kulhavý, jenž si na konci června připsal vytoužený titul mistra světa mezi maratonci, se podle očekávání pohyboval v čele závodu od prvního z deseti okruhů a nakonec úspěšně přetrhl sérii smolných vystoupení v kláních o tuzemský titul. Škarnitzl za ním ale nakonec zaostal o pouhých sedm sekund.

„Samozřejmě jsem rád, že se mi podařilo znovu vyhrát a žádná smůla tentokrát nepřišla. I když ty mistráky nepatří k těm úplným vrcholům sezony, jde o nejprestižnější český závod a jsem rád, že jsem přidal další triumf,“ řekl ČTK Kulhavý.

Přiznal, že byť měl závod pod kontrolou, Škarnitzl ho docela prohnal. „Honza jel perfektní závod a v jeden moment mě tam hodně překvapil. Jeli s Matoušem Ulmanem, ujel jsem jim asi o deset vteřin, ale asi i trochu podvědomě jsem zvolnil, a když jsem se pak ohlédl, byl Honza najednou za mnou. Tam musel jet asi neskutečně, ale pak jsem zase poodjel a už to bylo v pohodě, držel jsem si pořád stejné odstupy,“ popsal Kulhavý.