Opočenský led ožije rejem karnevalových masek

Už třicet let je nedomyslitelnou tečkou za sezonou na zimním stadionu v Opočně populární karneval na ledě. Letošní ročník se koná v neděli 13. března se začátkem ve 13 hodin. O pořadatelství se postarají HC Opočno, město Opočno a DJ Lukino. V loňském roce se představilo na zimním stadionu 120 masek a 200 diváků, o rok dříve i deset masek a dvacet diváků více.

Opočno-karneval

„Naše akce je určena pro děti v maskách i bez nich, které zvládají základy bruslení,“ řekla organizátorka Jana Řeháková a upřesnila program:  „Pro letošek máme připravené nové dovednostní soutěže a hry, které prověří bruslařskou dovednost a šikovnost dětí. Půjde např. o střelbu na branku, hry s míčem, házení na terč nebo slalom. Z her můžu jmenovat ty, které jsou zaměřené na rychlost, dále budeme hrát populární ovečky nebo na honěnou.“

Celý program bude moderovat DJ Lukino, který vše doprovodí nejen slovem, ale i řadou populárních písniček. „Porota složená z vybraných diváků rozhodne o nejlepších maskách, které od nás dostanou věcné ceny. V tombole máme připravené sladkosti a drobné odměny pro další účastníky našeho karnevalového odpoledne,“ uzavřela Jana Řeháková.

Mladí bruslaři v maskách mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 10 korun.