Opočno chystá dětský karnevalový rej na ledě

Opočenský karneval na leděZimní stadion v Opočně si v  sezoně neoddychne ani minutu. Na jeho ledě se střídají mistrovské zápasy a tréninky dospělých hokejistů (Baroni vyhráli letošní krajskou soutěž a hrají o postup do I. krajské ligy), v plné permanenci jsou  junioři, dorostenci, starší a mladší žáci. V jedné přípravce a dvou kategoriích minihokeje dělají první krůčky ti nejmenší. Své hodiny tělocviku tu mají okolní základní školy, na led chodí dokonce i děti z mateřské školy. Zájem je o veřejné bruslení, dost adeptů má i Škola bruslení, zkoušel se i zde i curling.

Populární a nedomyslitelnou  tečkou za sezonou je Dětský karneval na ledě, který se ve městě pod Orlickými koná už třicet let! Letošní ročník v neděli 1. března společně pořádají HC Opočno, město Opočno a DJ Lukino.

„Karnevalové veselí začne ve 13 hodin. Je určeno pro děti v maskách i bez nich, všichni však musí zvládnout základy bruslení. Očekáváme, že na ledě bude nejméně sto masek, do ochozů obvykle chodí 200 diváků,“ informovala Jana Řeháková.

Součástí je moderovaný program, kterým bude provázet DJ Lukino. Nebudou v něm chybět  pěkné písničky, dovednostní soutěže a hry o ceny, soutěž o nejlepší masky a tombola s pěknými cenami. Děti si domů odnesou sladkosti nebo drobné hračky.

Děti v maskách mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 10 korun.