Ostrava bude opět zaslíbená florbalu

Osmý ročník florbalového turnaje Junior Ostrava Cup 2015 se uskuteční v termínu 5. – 7. června a bude se hrát ve čtyřech halách – tradičně v ČPP Aréně, hale Sereza a letos poprvé i v Trojhalí Karolina, kde budou tři hřiště. Náročný turnaj v sedmi věkových kategoriích pořadatelsky připravil florbalový klub FBC Ostrava. Podporu mu poskytl ostravský magistrát, který tento mamutí mládežnický turnaj zařadil mezi významné akce města.

Florbal

Letos se přihlásilo 91 týmů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska.  Největší zájem je o kategorii dorostenců, kde se v pěti skupinách utká 20 družstev, dorostenky mají dvě skupiny s deseti účastníky. U staršího žactva pořadatelé registrují 16 týmu ve čtyřech skupinách, u mladších žáků 15 týmů ve třech skupinách a u mladších žaček 10 týmů ve dvou skupinách. Svoji soutěž mají i ti nejmenší – družstev elévů je dvanáct ve třech skupinách a družstev přípravky osm ve dvou skupinách.

„Myslím, že si u nás všichni zahrají dosytosti. Ve všech skupinách se bude hrát 2 x 15 minut systémem každý s každým, poté následují vyřazovací boje s postupem až do bojů o konečné umístění,“ přiblížila systém turnaje Tereza Kálnayová z FBC Ostrava. Vítězové jednotlivých kategorií získají putovní pohár, medaile, diplomy a věcné ceny od partnerů turnaje.

Mladé florbalisty a florbalistky čeká rovněž pestrý doprovodný program nejen v halách. „Nabídneme jim například zvýhodněné vstupy do Dolní oblasti Vítkovice, Světa techniky, Landek Parku, Miniuni, mohou se vydat na Slezskoostravský hrad  nebo na X-laser game. Úplně zdarma budou mít vstup na letní koupaliště Sareza, řekla Tereza Kálnayová.

Letošní ročník má zajímavou novinku – soutěž s názvem Každým gólem blíž žirafám. Pořadatelé ji připravili spolu ostravskou zoologickou zahradou. Principem je nastřílet během základní části co nejvíce gólů, každý bude mít hodnotu 5 korun, které poputují do společné kasy. K vybrané částce přidá FBC Ostrava dvojnásobnou částku a všechny finance poslouží na podporu těchto dlouhokrkých zvířat. Tým, který bude mít na svém kontě nejvíce nastřílených branek pak bude mít možnost navštívit ZOO Ostrava a užít si zážitkový program, ve kterém nebude chybět návštěva afrického pavilonu spojená  s krmením žiraf.

Kontakt: sportovní ředitel: Radek Kučera, mobil +420 775 149 346 email: radek.kucera@fbcostrava.cz; Ing. Tereza Kálnayová, mobil +420 725 822 972, e-mail: tereza.kalnayova@fbcostrava,.cz

Web a Facebook: www.ostravacup.cz, facebook.com/ostravacup