Otrokovické svahy lákají běžce do malebného okolí řeky Moravy

Šestý ročník přespolního běhu Otrokovické svahy je na spadnutí. Foto: Pavla Vidlařová, Jakub Šiška

Otrokovice, se sedmnácti tisícovkami obyvatel druhé největší město Zlínského kraje, zvou na sobotu 29. října na návštěvu všechny milovníky běhu. Pošesté se totiž stanou dějištěm závodů v přespolním běhu s názvem Otrokovické svahy. Na své si přijdou opět děti i dospělí, na programu bude nově rovněž nordic walking.

„Vzhledem k tomu, jak to bylo v minulých ročnících, počítáme že by se na start mohlo dohromady postavit asi tak dvě stě sportovců napříč všemi kategoriemi. Pravidelně si naši akci nenechá ujít třeba hejtman Zlínského kraje s manželkou nebo zdejší starostka. Startující pak čeká krosový závod vedený z 95 % lesním terénem,“ uvedl Zdeněk Janda z pořádajícího oddílu TJ Jiskra Otrokovice.

Živo bude ve sportovním areálu TJ Jiskra Otrokovice od sobotních ranních hodin. Jako první se do závodu vydají v 9,30 hodin děti do osmi let, které bude čekat trať na 400 metrů. Ty úplně nejmenší ji mohou zdolat za asistence rodičů v rámci kategorie HDR. V 10 hodin nastoupí jejich starší kamarádi až po věk 14 let na kilometrové distanci a současně odstartuje premiérově vložený nordic walkingový závod na 6,5 kilometru určený všem bez rozdílu věku.

Po vyhlášení dětských výkonů přijde řada na dvojici hlavních závodů. V 11 hodin odstartuje desetikilometrový běh a v 11,05 hodin pětikilometrový. Obě varianty zavedou atlety přes řeku Moravu na kopec Tresný, který prověří jejich fyzickou kondici. Vzhledem k pokročilému ročnímu období doporučují pořadatelé terénní běžeckou obuv, jelikož bude terén kluzký.

„Mezi dospělými budeme vyhlašovat vítěze jednotlivých kategorií, ti se mohou těšit na hodnotné ceny. Kromě toho zahrnuje startovné rovněž občerstvení po závodě. U dětí budeme vyhlašovat první tři a ty nejmenší v doprovodu rodičů se mohou těšit na drobnou odměnu všechny,“ prozradil Zdeněk Janda.