Otužilci se na Štěpána opět ponoří do Vltavy, chybět nebude Jakub Kohák

Zatímco si většina lidí bude užívat tepla domácího krbu, případně vyrazí na svěží vzduch za zimními sporty nebo na procházku, otužilci si 26. prosince nenechají v Praze na Vltavě mezi Slovanským a Střeleckým ostrovem ujít 71. ročník Memoriálu Alfréda Nikodéma.

U Vltavy tentokrát nebude chybět ani populární komik a současně patron projektu ČUS Sportuj s námi Jakub Kohák a je jen otázkou, zda se rovněž promění v ledového muže nebo bude hrdinným výkonům otužilců přihlížet a podporovat je ze břehu. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Jak napoví sám název události, otužilecké plavání se koná na památku Alfréda Nikodéma, který byl pražským zlatníkem a současně jedním z průkopníků plavání v ledové Vltavě. Že se jedná o podnik tradiční, dokazuje i skutečnost, že se první ročník akce uskutečnil v roce 1923.

Organizátoři letos očekávají účast 250 otužilců, možná jich ale dorazí i více – před rokem se ledovou vodou nechalo zlákat 366 plavců, a to z České republiky i ze zahraničí. Letos by měli dorazit Slováci, Poláci, Němci, ale také Britové a Italové. Do chladných vod prosincové Vltavy se ponoří u břehu Slovanského ostrova přesně v 11,00 hodin na svatého Štěpána a zamíří ke Střeleckému ostrovu.