Otužilci z Lázu zvou na Novoroční brdské koupání

Otužilci v Lázu budou na Nový rok zdolávat požární nádrž, kostýmy jsou vítány. Foto: TJ Sokol Vrtule Láz

Posílit na začátek roku imunitu a ještě se skvěle pobavit? Na to mysleli otužilci z TJ Sokol Vrtule v Lázu na Příbramsku, kteří už podruhé zvou do své malebné obce všechny aktivní milovníky zimního plavání, ale rovněž diváky i děti. Kromě samotného pozorování žen a mužů z ledu v rámci Novoročního brdského koupání bude pro všechny připraven také bohatý doprovodný program.

„Před lety jsem pracoval jako chirurg v Německu a tam se mi nesmírně zalíbila tradice Neujahrsschwimmen, tedy Novoročního koupání. Sám jsem se začal otužovat, přidali se kamarádi a pak jsme si před rokem řekli, proč vlastně nezkusit uspořádat podobnou akci u nás. Máloco je zdraví natolik prospěšné, jako právě otužování, tedy spojujeme příjemné setkání s užitečnou aktivitou,“ prozradil Josef Šorna okolnosti založení události.

Otužilci i jejich fanoušci se potkají 1. ledna ve 14 hodin u požární nádrže v Lázu. Plavci se budou moci v jejích chladných vodách smočit, organizátoři také budou k dispozici všem teoretickým zájemcům o otužilectví, aby jim poradili, jak s ním ideálně začít. Pro děti bude v okolí nádrže připravena řada soutěžních aktivit, jejichž splněním si mohou vysloužit něco na zub.

„Protože se setkáváme na Nový rok, nese se akce též v duchu recese a vítané tedy jsou různé kostýmy a netradiční oblečení. Loni se zúčastnila třeba havajská tanečnice, já sám jsem nahodil kraťasy a nápadný klobouk… Každý zapojený získá za účast pamětní list, k tomu bude hrát hudba, máme komentátora, bohaté občerstvení a chybět nebude ani průvod s koňmi. V Lázu bude zkrátka živo,“ uvedl Josef Šorna z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Vrtule Láz.