Patronka Samková vyléčila zranění a chystá se na sníh

samkovaOlympijská vítězka ve snowboardcrossu a patronka projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI Eva Samková už se zase raduje z pohybu.

Zraněný kotník, který si nejprve v březnu při tréninku zlomila a poté v září znovu pochroumala, už je, zdá se, v pořádku. Eva Samková už běhá, je v plné tréninkové zátěži a šest týdnů před začátkem sezony se těší na její vrchol, jímž bude lednové mistrovství světa v rakouském Kreischbergu.

Nejbližší akcí, kde uzdravený kotník prověří, bude již v těchto dnech soustředění na sněhu v Itálii na Stelviu. Právě tady si přitom před měsícem vazy v kotníku potrhala. Doufejme proto, že návrat to bude úspěšný. Samková totiž neponechávala nic náhodě a během rehabilitace poctivě posilovala, plavala, jezdila na kole, hrála tenis a dokonce i hokej. Kotník už nyní s lékaři konzultuje pouze po telefonu.

„Zatím nic neřeším, sportuji a užívám si to. Uvidíme, co bude. Jezdit jsem snad nezapomněla,“ říká s nadsázkou patronka projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI a snowboardová hvězda Eva Samková.