Petit Prix zve vyznavače orientačního běhu na svahy loňského šampionátu

Lyžařská sezóna je sice zatím v nedohlednu, ale spodní stanice vleku v obci Nová Ves nad Nisou bude i tak v sobotu 30. září a v neděli 1. října v permanenci. Sjedou se sem totiž stovky vyznavačů orientačního běhu, aby se zúčastnili oblíbených víkendových závodů s názvem Petit Prix. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi, Ještědského žebříčku dospělých a Ještědského žebříčku mládeže.

„Necelý týden před závodem máme na sobotu 550 přihlášených a na neděli 420. Budeme samozřejmě velice rádi, když se to na těchto číslech nezastaví a přijdou si to s námi vyzkoušet i místní, hlásit se je možné i přímo před startem. Určitě máme tratě uzpůsobené tak, aby si vybral každý – jak děti, které mohou volit variantu s fáborky nebo mazácky bez nich, tak dospělí, kdy pro nováčky máme vedeny úseky přehledně po cestách,“ uvedl Martin Janata z pořádajícího sportovního oddílu Tatran Jablonec.

V sobotu bude hlavním bodem programu v 10,30 hodin orientační běh dospělých na krátké trati, počítat přitom musejí s bažinatým terénem okolo bývalé sáňkařské dráhy. Mimoto se odehraje řada jednodušších rámcových závodů pro děti a příchozí. V neděli rovněž od 10,30 běžci vyrazí na trať klasickou, která je provede svažitým terénem s kameny, hustníky i pozůstatky těžební činnosti. Ani tentokrát nebudou chybět doplňkové závody pro příchozí. Zajímavostí pak je, že svahy mezi Novou Vsí a Černou Studnicí, kde se Petit Prix odehraje, hostily před rokem mistrovství České republiky a prověřila je tedy absolutní tuzemská špička.

„Rádi u nás přivítáme celé rodiny, pro ty nejmenší je k dispozici hlídání v naší dětské školce, kde nebude čas na nudu díky zábavnému programu zahrnujícímu spoustu her a dalších aktivit. Ty děti, které se s námi rozhodnou závodit, se mohou těšit na nějakou tu sladkost a ceny třeba v podobě sirupů Kitl, dospělým zase odměny věnoval pivovár Konrád. A nikdo neodejde bez skvělého koláče z Lučanské pekárny,“ prozradil Martin Janata.