Plavecká soutěž měst letos s jednadvaceti účastníky

Od rána do večera budou ve středu 4. října patřit vyhrazené plavecké dráhy v jedenadvaceti městech České republiky všem zájemcům, kteří chtějí podpořit „svoji“ adresu v letošní Plavecké soutěži měst. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Soutěž se koná letos po šestadvacáté a je klasicky rozdělena na tři kategorie. Mezi městy do 20 tisíc obyvatel si to o výhru rozdají Aš, Beroun, Čelákovice, Hořice, Kravaře, Litomyšl, Litovel, Postoloprty, Rumburk, Rychnov nad Kněžnou a Uherský Brod. Města do padesáti tisíc obyvatel zastoupí Bohumín, Česká Lípa, Chrudim, Orlová a Vsetín. V kategorii nad 50 tisíc obyvatel se mezi sebou o prvenství poperou Hradec Králové, Jihlava, Karviná, Teplice a Zlín.

Účastnit se může kdokoliv, kdo dorazí ve středu 4. října do příslušného plaveckého areálu v pořadatelském městě a uplave 100 metrů libovolným stylem. Na věku nezáleží, jedinou podmínkou je, aby závodník v daném městě žil, studoval nebo pracoval nebo patřil mezi pravidelné návštěvníky pořadatelského plaveckého areálu.

„Díky propracovaným tabulkám, které vytvořil autor projektu Aleš Procházka, který byl také čtvrt století jeho organizátorem, se může bez obav zapojit každý. Tabulky jsou totiž uzpůsobené všem výkonnostním kategoriím a u dětí do sedmi let nebo seniorů tak získává plný počet bodů každý, kdo stometrovou trať překoná, bez ohledu na výsledný čas,“ vysvětluje Hana Ježková z pořádající České asociace Sport pro všechny.

Ti, kteří se do akce zapojí, si odnesou nejen dobrý pocit z toho, že pomohli svému městu v konfrontaci s konkurenty z celé země, ale také účastnické diplomy. Nejlepší tři města v každé kategorii a jejich zástupci se pak mohou těšit na poháry, další diplomy nebo také tematická trička.