Plavecká Vánoční cena zapojí ve Strakonicích celé rodiny

Tradiční součást Vánoční ceny tvoří štafetový závod Plave celá rodina.

Čtvrtek 22. prosince bude v krytém bazénu ve Strakonicích patřit tradiční Vánoční ceně, otevřeným plaveckým závodům pro mládež a širokou veřejnost. Součástí bude, jak je zvykem již přibližně padesát let, soutěž Plave celá rodina, která zapojí rozličné věkové kategorie příbuzných ve štafetě na pětadvacet metrů.

„Zatím máme v dětských soutěžích nějakých 160 přihlášených a k tomu 34 rodin. Rozměr naší akce je především ten, abychom se coby milovníci plavání před Vánoci potkali a užili si společně sváteční atmosféru. Jak název napovídá, zúčastní se různé generace – tedy děti i senioři, pro něž je navíc plavání velmi vhodným druhem pohybové aktivity,“ uvedl Jiří Volák z pořádajícího sportovního oddílu TJ Fezko Strakonice.

Od 15,30 hodin bude probíhat prezence a následně rozplavby. Přijít si zasportovat přitom může každý zájemce, k účasti není nutné být členem nějakého plaveckého oddílu. Od 16,15 hodin pak propuknout naostro souboje o prvenství. Nejprve si s 50 metry budou muset poradit děti ročníku 2014 a starší, následně bude ročníky 2015 a mladší čekat 25 metrů. Po nich se na 100 metrů představí dospělí a závěr bude patřit rodinným štafetám na 3 x 25 metrů, kdy podmínkou je postavit alespoň dvě různé generace.

„Za ta desetiletí, co se plavecká Vánoční cena ve Strakonicích koná, už se stala oblíbenou součástí adventu. Slavnostní ráz bude mít i tentokrát – přímo v bazénu budeme mít malý ohňostroj, který odpálíme z polystyrenové destičky na hladině. Na závěr rovněž zhasneme velké osvětlení a necháme pouze světla uvnitř bazénu pod vodou, pustíme koledy a kdo bude chtít, může vodu zdolat v polopřítmí se svíčkou. Každý z účastníků si navíc odnese domů kapra,“ prozradil Jiří Volák.