Po dvou letech se oblíbená Otevřená loděnice vrací zcela bez omezení

Otevřená Loděnice zasvětí zájemce do vodáckého sportu. Foto: Zdeňka Horáčková

Češi jsou známí coby vodácký národ a byla by velká škoda, kdyby se na tom do budoucna mělo něco změnit. Proto oddíl TJ Stonožka v sobotu 27. srpna již posedmé zve nové zájemce o plavbu do Březiny nad Jizerou v mladoboleslavském okrese, do místní části zvané Pyšatka na populární akci Otevřená loděnice.

„Rádi u nás přivítáme všechny zájemce o vodácký sport, bez ohledu na jejich stávající zkušenosti. Strach nemusejí mít ani rodiče malých dětí, na každém stanovišti budou ostřílení vodáci z našeho oddílu připraveni děti povozit a vysvětlit jim, co a jak. Samozřejmostí jsou vesty, které stejně jako ostatní vodácké vybavení zapůjčujeme zcela zdarma. Pochopitelně se neplatí ani vstupné,“ uvedla Zdeňka Horáčková z pořádajícího sportovního oddílu TJ Stonožka Březina.

Program na břehu řeky Jizery začne ve 14 hodin a potrvá do 20 hodin. Dospělí i děti se budou moci zapojit do dovednostních soutěží, projdou se třeba po slack line nebo si vyzkoušejí střelbu ze vzduchovky a řadu dalších sportovních aktivit. Chybět nebude už legendární závod kanoí C2 k Loukovskému mostu a zpět, především menší děti pak nadchne skákací hrad.

„Ten se letos obzvláště vyvedl, má podobu krokodýla – naštěstí plně domestikovaného a tudíž neškodného. Děti budou soutěžní stanoviště obcházet s kartičkami a mohou se posléze těšit na krásné ceny, především v podobě sportovního vybavení. Večer vše uzavře táborák s kytarami a opékáním buřtů, návštěvníci mohou na místě i přespat pod stanem,“ líčila Zdeňka Horáčková.