Počasí se chystá napsat omluvenku Volejbalové Dřevěnici

O prvním víkendu se do Volejbalové Dřevěnice zapojilo 54 celků. Foto: JIPA

Turnaj, který svým rozsahem stěží najde v České republice konkurenci – to je Volejbalová Dřevěnice, jež rok co rok uvede do pohybu tisíce vyznavačů odbíjené. O prvním hracím víkendu se v malebné obci na Jičínsku potkalo 54 týmů, v tom druhém v sobotu a neděli 12. a 13. srpna je bude následovat dalších 70. Akce, která letos slaví sedmdesátileté jubileum, bude opět součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„První víkend jsme měli smůlu na počasí, v sobotu 5. srpna jsme turnaj rozehráli a pokračovali až do čtvrt na jedenáct. V neděli ale přišel takový déšť, že zatopil hřiště, což jsme ještě nezažili. Proto jsme museli o vítězích mužské 1. A třídy a ženské 1. třídy nechat rozhodnout stříhání. Týmům jsme ovšem nabídli možnost dorazit o druhém víkendu a máme zpětnou vazbu, že hráči rádi přijedou. Jen je škoda, že nám tím pádem nevyšlo slavnostní zahájení, které jsme plánovali na neděli a kde měli být zástupci Českého olympijského výboru, České unie sportu i Českého volejbalového svazu,“ popsal náročný první víkend za pořadatele Václav Nidrle.

V Dřevěnici ovšem bude co k vidění i o druhém víkendu, to sem zamíří amatérská družstva. Sobotní program zahájí v 8 hodin zápasy mužských a ženských týmů ve volné soutěži, neděle pak bude patřit rovněž od osmi hodin mixům ve složení čtyři muži a dvě ženy. Vzhledem k letošnímu jubileu bude po celou dobu turnaje možnost prohlédnout si tematickou výstavu k sedmdesátinám Volejbalové Dřevěnice.

„Na počasí koukám raději tak opatrně, ale věřím, že se povede tentokrát už vše odehrát podle plánu. Pro účastníky máme připraveny jubilejní medaile a v pátek i v sobotu večer program zpestří taneční zábava. Vítězové se pak mohou těšit na plakety a dárkové balíčky, v nichž najdou například potraviny, ale též na volejbalové míče a podobně,“ uvedl Václav Nidrle.