Pochod Babička opět nabídne osm tras pro pěší, cyklisty i koloběžky. Děti se mohou těšit na pohádkovou cestu

Populární putování krajem Boženy Němcové – pochod Babička, který měl svou premiéru již v roce 1975, má v sobotu 6. května na programu již 42. ročník. Pořadatelé z TJ Sokol Velké Svatoňovice opět očekávají okolo 1 500 účastníků.

„V posledních letech se pohybujeme v rozmezí 1 000 až 1 500 pochodníků. Dosavadní rekordní účast 1 523 turistů je z roku 2014. Pokud bude pěkné počasí, můžeme očekávat obdobný počet.  Babička patří k tradičním květnovým aktivitám, na které se lidé rádi vracejí,“ uvádí Jiří Špetla z organizačního týmu TJ Sokol Velké Svatoňovice.

Pochod Babička je určen pro širokou veřejnost. Pro nejmenší připravil místní sbor dobrovolných hasičů pětikilometrovou trasu v okolí Velkých Svatoňovic. Během cesty budou děti plnit zábavné soutěžní úkoly a o hladký průchod se postarají pohádkové bytosti.

Dále jsou připraveny dvě trasy pro pěší v délkách 25 a 50 kilometrů, cyklisté mají na výběr ze tří tras na 30, 50 nebo 70 kilometrů a v nabídce jsou i dvě tratě pro treková a horská kola v délce 70 kilometrů.

„V loňském roce jsme poprvé připravili i trať pro koloběžky. I když se na ni vydalo pouze devět zájemců, zařadili jsme ji také letos. Měří 25 kilometrů a nabízíme zájemcům nabízíme i možnost koloběžku si přímo v areálu hřiště půjčit. Samozřejmě doporučuji si ji včas zamluvit, neboť jich je pouze omezené množství,“ doporučuje Jiří Špetla.

Všechny trasy startují na hřišti TJ Sokolu Velké Svatoňovice od 7 do 10,30 hodin. Děti vyrážejí na svou pouť od 8 do 10 hodin. V prostoru startu bude opět „operovat“ populární koňské taxi, se kterým se zájemci mohou dostat k rybníku Blatňák.

Při registraci dostanou účastníci startovní průkazy s vybranou trasou, do nichž se sbírají kontrolní razítka. Na kontrolách bude připraveno občerstvení – u Slatinského mlýna, kde zahraje country skupina Pěna, si zájemci mohou koupit uzeninu přímo z udírny. Po příchodu do cíle navíc dostanou účastnický diplom.