Podél řeky Jihlavy se budou v rámci Axis Noční desítky prohánět běžci

Axis Noční desítka 2021

Do samého srdce Vysočiny se sjedou v sobotu 26. března milovníci běhu, uskuteční se tam totiž šestý ročník závodu Axis Noční desítka. Jak napovídá název, atleti vyrazí do souboje o prvenství až po setmění, což akci dodává tajuplnou unikátní atmosféru.

„Sám jsem byl v mládí aktivním sportovcem, hodně jsem se věnoval plavání nebo třeba i triatlonu. Z toho se zrodila myšlenka, že by bylo moc hezké, přivést nějaký zajímavý závod do mé rodné Jihlavy. A jelikož v té době byly zrovna velice populární noční běhy, volba byla jasná,“ poodhalil historii ředitel závodu Pavel Hotař z pořádající organizace Pteam sport.

V prostoru startu u haly TJ Start v Jihlavě nejprve přijde v 18,30 hodin řada na děti, ty před sebou podle věku budou mít distance o délce od dvou set metrů do dvou kilometrů. Ve 20 hodin pak vyrazí běžci v hlavních závodech, absolvovat přitom kromě desetikilometrové etapy, a tedy dvou okruhů, mohou i pouze jeden pětikilometrový okruh.

„Schválně jsme to volili tak, aby se mohli zapojit i začínající běžci, kteří by zkrátka jen rádi zažili atmosféru závodu. Očekáváme, že odstartuje kolem dvou stovek dospělých a k tomu šedesátka dětí. Každý ze závodníků v cíli dostane originální pamětní medaili a nejlepší tři ve své kategorii k tomu navíc získají věcné ceny,“ uvedl Pavel Hotař.