Podzimní běh Olympu rozhodne o přeborníkovi Prahy, ale i o vítězích Poháru běžeckých nadějí

V sobotu 5. listopadu se v areálu Olympu Praha, Centra sportu Ministerstva vnitra, uskuteční 11. ročník Podzimního běhu Olympu v orientačním běhu, který je současně Přeborem Prahy a také posledním závodem 13. ročníku Poháru běžeckých nadějí 2016.

Podzimní běh Olympu je určen pro všechny milovníky běhání, od těch nejmenších až po dospělé ženy a muže. „V minulém ročníku startovalo 579 běžců, což byl rekord v dosavadní historii závodů. Věříme, že letos si závody nenechá utéct obdobný počet účastníků,“ uvedl Tomáš Linhart, jeden z organizátorů akce.

Sobotní program zahájí v 10 hodin nejmladší děti, na které čeká trasa dlouhá 100 metrů. Dále se na tratě o délkách 300, 630, 1 260, 2 500, 3 760 a 5 630 metrů pustí další kategorie od přípravek až po seniory. V závodě Přeboru Prahy startují kategorie od mladšího žactva až po dospělé. „Snažíme se již od prvního ročníku držet stejné vzdálenosti, aby si běžci, kteří se pravidelně na závody vrací, mohli srovnávat svou výkonnost,“ doplnil Tomáš Linhart.

Pohár běžeckých nadějí, v němž startují závodníci z přípravky, mladší žactvo, starší žactvo a dorost, měl letos na programu devět závodů. Vyvrcholení těchto mládežnických soubojů proběhne právě v areálu ve Stromovce. Finálový závod je oceňován dvojnásobným počtem bodů, což ještě může téměř ve všech kategoriích zamíchat s konečným pořadím.

V průběhu dne jsou připraveny čtyři bloky pro vyhlašování výsledků. Budou vyhlašováni vždy tři nejlepší běžci každé kategorie jak Podzimního běhu, tak i Přeboru Prahy. Vítězové si odnesou medaile, diplomy, poháry a věcné ceny od partnerů, přeborníci Prahy obdrží přebornické medaile. Jen úspěšní mladí běžci zapojení do Poháru běžeckých nadějí si na své odměny budou muset počkat až na slavnostní vyhlášení, které se uskuteční na přelomu roku.

Závodní kancelář bude otevřena od 9 hodin ve vestibulu víceúčelové haly v areálu Olympu. Startovné na místě je 50 korun, pro dříve registrované 30 korun. V průběhu celého dne bude otevřeno občerstvení. Novinkou je prezentační stánek jednoho z partnerů, kde si zájemci mohou vyzkoušet novou běžeckou obuv.