Pohádkový les v Roprachticích dětem nabídne plno zábavy

Neděle 5. července bude v Roprachticích na Semilsku patřit hlavně dětem. Místní Tělovýchovná jednota Sokol organizuje již 36. ročník Pohádkového lesa pro děti. Na trati pěti kilometrů pořadatelé připravili dvacet pohádkových stanovišť se sportovními, vědomostními a dovednostními úkoly.

Pohádkový les

„Již na začátku června jsme museli přihlašování zastavit. Máme přihlášeno přes 300 dětí a 800 dospělých jako doprovodu. V loňském roce do pohádkového lesa vstoupil stejný počet účastníků, a tak víme, že větší množství bohužel nejsme schopni z  organizačních a časových důvodů přijmout,“ řekla Věra Nosková z pořadatelského oddílu TJ Sokol Roprachtice.

Na jednotlivých stanovištích na děti čeká řada zajímavých úkolů a za jejich splnění si odnesou dárek či sladkou odměnu. Děti se mohou těšit například na cvičení u Boba a Bobka a v perníkové chaloupce je Baba Jaga naučí sedat si na lopatu. Po projití celého pohádkového lesa dostane každý účastník pamětní list.

Program startuje v neděli 5. července ve 12 hodin. Pořadatelé až do 16.30 hodin budou na trať pouštět skupinky šesti dětí. S těmi náročnějšími úkoly mohou těm nejmladším pomáhat dospělí, v ostatních případech jsou na trati pouze doprovodem.

„Pro děti, které dorazí na místo dříve, máme připravenu ‘čekací‘ pracovní dílnu, kde si budou moci kreslit či navlékat korálky. A samozřejmě máme pro všechny připraveno občerstvení,“ doplnila Věra Nosková.