Pohádkový les v Roprachticích opět ovládnou nadpozemské bytosti

Kde jinde potkat krále s princeznou, vodníky, králíky z klobouku, ovčí babičku, čerty, ježibabu nebo Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého než ve slavné filmové obci Roprachticích? V úterý 5. července se za nimi do prázdninového Pohádkového lesa vydají už po sedmatřicáté děti i jejich rodiče.

Pohádkový les 2

Čtyřkilometrová trasa pochodu vede nedaleko míst, kde se natáčely filmy jako Krakonoš a lyžníci, Kráva či Zapomenuté světlo. Na nejmenší účastníky zde budou čekat nejen oblíbené nadpozemské bytosti v originálních kostýmech, ale také oblíbené pohádkové příběhy. Start pochodu je v rozmezí 12 až 17 hodin, konec ve 21 hodin.

Loňského ročníku se kvůli velkým vedrům ze 330 přihlášených dětí zúčastnilo „jen“ 236, letos organizátoři ze Sokola Roprachtice čekají plný pohádkový dům.

„Proti loňskému ročníku jsme připravili novou trať i nové pohádky. A máme i další novinky. Třeba tu, že u vstupní brány tentokrát nebude pochodníky vítat král, ale Večerníček. Na jednotlivých stanovištích budou děti plnit různé úkoly – házet míčky na cíl, navlékat korálky, skládat kostky nebo vozit pytle na trakaři. Za odměnu dostanou koláče, buchty, bábovky, lízátka i drobné dárky od sponzorů,“ říká Věra Nosková, starostka Sokola Roprachtice.

O zdařilý průběh akce se stará téměř sedm desítek pořadatelů. Mnozí z nich absolvovali svou první cestu Pohádkovým lesem před mnoha lety a nyní se sem vracejí ve zcela jiné roli.

„Není to akce, kde rozhoduje čas, ale rodinný turistický výlet. Přesto je maximální kapacita účasti omezena na 330 dětí, abychom vše bez problémů zvládli,“ dodává Věra Nosková.