Pomerančový mítink přivede na Střelnici pět stovek malých atletů

V předvečer Mikuláše se hala na Střelnici v Jablonci nad Nisou nebude hemžit nadpozemskými bytostmi, ale atletickým mládím. Pět stovek vyznavačů královny sportu z celé České republiky, ale také z dalších zemí zde v sobotu 5. prosince změří síly při tradičním Pomerančovém mítinku. Kromě všech žákovských kategorií budou soupeřit také děti z přípravek a minipřípravek.

Pomeranč

„Název této oblíbené akci vtiskl legendární zakladatel jablonecké atletiky Václav Poláček v 70. letech minulého století.  V dobách, kdy získat pomeranč nebylo tak úplně obvyklé, je pokaždé na tyto závody přinesl a rozdával jako ceny úspěšným účastníkům. Ačkoliv se doba dávno změnila, rozhodli jsme se tento tradiční název ponechat,“ vzpomíná ředitel mítinku Martin Michalský z pořádajícího Atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec nad Nisou.

Sportovní program otevřou od 9:30 hodin chlapci a dívky z přípravek a minipřípravek (ročníky narození 2004 a mladší). Ti na Střelnici absolvují svůj trojboj, jehož součástí jsou běhy na 50 m, 300 m a hod plným míčem.

Odpolední pořad je vyhrazen mladšímu i staršímu žactvu, které postupně změří síly v sedmi disciplínách: 60 m, 300 m, 800 m, 60 m přek., výška, dálka, koule a štafeta 4 x 150 m.

„Většina z nás patří ke zkušeným pořadatelům, ale zvládnout a zorganizovat v hale pět set dětí to je každoročně fyzicky i psychicky jeden z nejnáročnějších úkolů. Jezdí k nám závodníci z většiny českých oddílů, ale také ze Slovenska a příhraničních oblastí, Polska a Německa. Atmosféra je však vynikající, děti i jejich rodiče bouřlivě fandí. Nejlepším atletům rozdáváme sladkosti a samozřejmě i klasické pomeranče,“ říká Martin Michalský a neopomene zdůraznit, že Pomerančový mítink v dávné i nedávné minulosti absolvovaly všechny velké  hvězdy české atletiky.