Populární Hecboj dvojic v Táboře oživí předvánoční čas

Česká unie sportu a město Tábor pořádají v neděli 3. prosince atraktivní soutěž – předvánoční Hecboj dvojic. Tu tvoří disciplíny provozované v hale, v bazénu a v kuželně. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Disciplíny jsou víceméně zábavné. V bazénu čeká účastníky volný styl na 25 metrů – každý člen soutěžící dvojice startuje ve stejné dráze, ale z protější strany bazénu. Poté přijdou na řadu 25 metrů dlouhé úseky při plnění jednotlivých úkolů. Většinou jde o přepravu předmětů, například kanystrů, míčů různých velkostí, plovacích desek nebo kruhů. Podle složení dvojic se volí i taktika. U malých dětí zůstává někdy převoz věcí jen na rodiči, starším pomáhají sourozenci. Každý tak absolvuje svůj úsek přibližně osmkrát. Následuje plavání pod vodou, při kterém se měří zdolaná vzdálenost. Třetí vodní disciplínou je lovení puků, kdy se sleduje počet vylovených puků na jedno ponoření,“ vysvětluje princip první části soutěže člen organizačního výboru Zdeněk Krátký.

Ve sportovní hale jsou na programu dovednostní soutěže – driblink s basketbalovým míčem a hod na koš, slalom s florbalovou hokejkou, odbíjení volejbalového míče, překonávání dráhy složené z laviček, žebřin a podlézání a přeskakování švédských beden.

Každý rok se této zajímavé akce zúčastňuje kolem stovky sportovců. Letos pořadatelé uchystali prezentaci v čase od 7 do 7,45 hodin. V plaveckém bazénu se bude soutěžit od 8 do 10 hodin, ve sportovní hale ZŠ Husova od 10,30 do 13,30 hodin a na kuželkářské čtyřdráze KK Loko Tábor od 12,30 do 16 hodin. Závěr soutěžního dne proběhne v kuželně.