Reportáž z akce projektu ČUS Sportuj s námi opět v pořadu ČT – „Sport v regionech“! Nejmenší triatlonisté plavali s nafukovacími křidélky, dospělí svedli napínavý boj o vítězství.

Česká televize opět v rámci svého pořadu na ČT Sport – Sport v regionech – odvysílala napínavou reportáž z akce „Triathlon Mělník“, která se konala 21. července.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10103510226-sport-v-regionech/218471290031033-m-cr-v-triatlonu-melnik

Organizátoři Triathlonu Mělník si již 20. rokem zakládají na zpřístupnění triatlonu široké veřejnosti. I když jde o profesionální závody s účastí špičkových sportovců, v rámci kategorie « Open », se zkrácenou trasou, umožňují start nevýkonostním sportovcům nebo těm, kteří s triatlonem terpve začínají.   Raritou je potom dokonce závod dětí od 4 let, kde mohou děti na 20 m plavání použít nafukovací rukávky nebo plavací pás, 500 m na kole a 100 m běhu už musí ale absolvovat bez pomůcek.  I nezkušení a netrénovaní závodníci tak mají možnost vyzkoušet si zázemí a organizaci profesionálního závodu a nemusí se bát soutěžit se špičkovými trénovanými závodníky.

Trasa závodu « Open » je 400 m plavání, 15 km na kole a 3 km běhu oproti hlavnímu závodu, kde musí účastníci zdolat trasu 750 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu.