Pražský Chodov o víkendu přivítá stovky malých karatistů

Hala Jedenáctka nazvaná podle městské části Praha 11–Chodov se v sobotu 21. dubna promění v dějiště soubojů dětí, které propadly vášni jménem karate. Jako už tradičně se totiž chystá turnaj Kamiwaza Cup, který poodhalí kouzlo japonského bojového umění. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník

„Podle minulých ročníků očekáváme, že by mohlo dorazit asi 300 dětí ve věkovém rozmezí od čtyř do patnácti let. Ty budou mít pro své výkony početné publikum – když si vezmete, že téměř každé dítě doprovází dva rodiče, vychází to na dobrých 500 diváků, takže atmosféra bývá fantastická,“ popisuje Filip Miler z pořádajícího oddílu Kamiwaza Karate.

Hlavním cílem akce je děti motivovat, aby se zajímaly o sport. K tomu přispívá velké množství kategorií, takže šance na některou z medailí je skutečně velká. Věcnou cenu a účastnický diplom si navíc odnese každý z malých bojovníků, takže nebude místo na slzičky zklamání.

„Hodnocením výkonů budou tradičně pověřeni ti nejpovolanější – jedná se o závodníky, kteří dokázali v minulosti získat medaile na karatistickém mistrovství republiky. Děti se mohou těšit na odměny jak v podobě sladkostí, tak na nejrůznější oblíbené časopisy nebo ceny věnované partnery akce. Nikdo nám neodchází s prázdnou, a to je moc dobře,“ pochvaluje si Filip Miler.

Hala Jedenáctka bude pro karatisty a jejich doprovod otevřená od 8,30 h, o půl hodiny později se naostro rozjedou první soutěže a souboje. V průběhu dne se bojovníci podle věku a úrovně postupně představí v kategoriích techniky, kata a kumite. Svěřenci pořádajícího celku navíc předvedou souboj, jehož cílem bude chytit a odebrat protivníkovi jeho pásek.