Pražský opičák nabídne netradiční mikulášské odpoledne s lezením a Jakubem Kohákem

Mikulášské odpoledne a večer lze trávit ve smečce rodičů a dětí za zavřenými dveřmi bytu v nekonečném očekávání příchodu Mikuláše, anděla a čerta. Komu se ale nechce, má perfektní alternativu. Lezecké centrum Lokal Blok na pražském Smíchově totiž, jako už tradičně, pořádá dětské lezecké závody v boulderingu pro každého do 17 let věku pod názvem Pražský opičák.

Ve 12 h vypuknou závody nejmladší kategorie do 8 let. Od 13,15 h do 14,30 h budou na boulderech – malých lezeckých stěnách různé obtížnosti, na nichž není třeba jištění – úřadovat děti do 11 let, od 14,45 h do 15,45 h děti do 14 let a závěr odpoledne od 16 h do 17 h bude patřit 15-17letým. Každé dítě bude mít hodinu na to, aby si dokázalo poradit s deseti závodními bouldery.

Výsledky závodů budou vyhlášeny bezprostředně po skončení jednotlivých kategorií, zvlášť budou hodnoceni chlapci a děvčata. Odpoledne plné dobrodružství a lezení je otevřené nejen pro členy sportovních lezeckých klubů, ale pro zájemce z řad široké veřejnosti, startovné činí 100 Kč. O zábavu se kromě sportovních aktivit postará také ultimátní lezec Jakub Kohák, který se přijde na výkony dětí podívat.