Pražský opičák opět nabídne netradiční oslavu na lezecké stěně

Smíchovský Lokal Blok letos uspořádá mikulášskou oslavu k radosti všech nedočkavců o den dříve, v úterý 4. prosince. Jako už se stalo zkraje prosince dobrým zvykem, bude odpoledne ve sportovním centru patřit malým vyznavačům boulderingu.

„Očekáváme, že si k nám cestu najde okolo 130 dětí, tradičně se nám drtivá většina zájemců o lezeckou soutěž hlásí až přímo na místě. Obtížnost tras koresponduje s věkovými kategoriemi a rádi uvítáme i úplné začátečníky, kteří si chtějí tento zajímavý sport vyzkoušet,“ uvádí za pořadatele Veronika Tichá.

Pro každou ze čtyř věkových kategorií bude připraveno 10 boulderových stěn, na jejichž zdolání je stanoven hodinový limit. Podle počtu úspěšně překonaných překážek bude následně stanoveno konečné pořadí. Nejprve se na stěny vydají od 12 hodin nejmladší lezci do osmi let, po nich kategorie 9-11 let, 12-14 let a do 17 let. Bezprostředně po skončení každého z hodinových bloků bude následovat vyhlášení vítězů.

„Pro děti máme připraveny takové ceny, aby byly v souladu se zdravým životním stylem, ale současně také skutečně chutné. Mohou se tak těšit třeba na vynikající zdravé koláčky, vitamínový sirup na posílení imunity nebo zimní čepice. Samozřejmostí je drobné občerstvení v průběhu závodu,“ prozrazuje Veronika Tichá.