Předvánoční hecboj dvojic nabídne zábavu pro celou rodinu

První adventní neděli 3. prosince zpestří v Táboře jubilejní, třicátý ročník Předvánočního hecboje dvojic pro veřejnost. Celodenní nabitý program nabídne aktivity pro všechny věkové kategorie, bavit se budou děti, rodiče i třeba prarodiče. Organizátoři očekávají, že se zapojí k osmi desítkám aktivních účastníků s doprovodem. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Rádi u nás přivítáme všechny, kdo se nebojí pohybu, mají rádi zábavu a pobyt v kolektivu. Tradičně to u nás mívá velmi přátelský charakter, kdy se lidé seznámí, pomáhají si vzájemně a na závěr si posedí v kuželně u řízku s bramborovým salátem. Pro děti máme nachystané limonády a rodiče se mohou osvěžit třeba u piva,“ líčil Zdeněk Krátký z pořádajícího odboru České unie sportu Jižní Čechy.

Pro zájemce o účast je podstatné dostavit se k prezenci, která proběhne v městském plaveckém bazénu Tábor od 7,15 hodin do 7,45 hodin. Následně se od 8 hodin spustí soutěže, kdy čeká dvojice lovení puků pod vodou, převážení předmětů nebo plavání pod vodou. Po splnění aktivit čeká účastníky společný přesun do sportovní haly, kde budou soutěžit například v hodu na koš či hodu kroužky, překážkovém běhu a dalších dovednostech. Na závěr pak zavítají na kuželnu, kde si vyzkoušejí kuželky i elektronické šipky.

„Každý ze zapojených se může těšit na pamětní medaili, drobné odměny v podobě sportovního vybavení pak čekají na všechny děti a vybrat si je mohou samy. Vítězové navrch dostanou poháry. Za čtrnáct dní bude navíc speciálně pro účastníky opět otevřený za odměnu bazén i kuželna, takže si je mohou užít hezky v klidu a ne jako za běžného provozu, kdy tam bývá plno. Milovníci pohybu si navíc vyzkoušejí disciplíny nově vzniklé Ligy seniorů a mohou se tak přesvědčit, co všechno zvládnou dědečkové a babičky a že to často vůbec není jednoduché,“ uvedl Zdeněk Krátký.