Při Klínoveckém snowboardcrossu změří děti síly na prknech v profesionální trati

Klínovecký snowboardcross

Milovníci stále populárnější sportovní disciplíny snowboardcross se v pátek 22. února setkají ve skiareálu Hranice na Božím Daru. Ten bude totiž hostit Klínovecký snowboardcross, který je druhým závodem seriálu Zimní supercross. Akce je určena všem do 16 let věku.

„Uvidíme, jak účast ovlivní probíhající jarní prázdniny, očekáváme ovšem, že by mohlo dorazit přibližně šedesát dětí, které crossy jezdí. Současně jsou zváni všichni, kdo se budou nacházet poblíž, registrovat se lze i v pátek před závodem. Určitě by ale zájemci už měli na prkně něco umět, na trati, kde pojedou jsou technické pasáže, boule i klopené zatáčky. Sice bude uzpůsobená věku účastníků, ale stejně jde o trať, na které se posléze pojede Český pohár,“ uvádí Lenka Dvořáková z oddílu Sport Club Fun.

Pro mladé snowboarďáky se trať otevře v 9 h na prohlídku, od 9,30 h do 11,30 h se pak s překážkami snowboardcrossu bude moct každý seznámit v rámci tréninkových jízd. Ve 12 h už z kopce vstříc cíli vyrazí první závodníci v rámci finálových rozjížděk. V 15,15 h budou posléze po vyřazovacích soubojích vyhlášeni vítězové.

„Hodnotíme zvlášť chlapce a děvčata, kategorie máme pro děti od sedmi do jedenácti let a pak pro rookies, to už jsou ti starší, od dvanácti do šestnácti let. Těšit se mohou na krásné skleněné poháry. Vše už je nachystané, teď jen doufáme, že nám vyjde počasí,“ informuje Ivana Dobišová z pořádajícího občanského sdružení Sport Club 2000.

„Zábavu si u nás určitě najdou i dospělí, kteří budou děti doprovázet. Mimo závodní trati si lze vyzkoušet slalom pro lyže i snowboard a také nějaké crossové překážky. V sobotu 23. února se pak v trati na Božím Daru představí vzácný host – dvojnásobná olympijská medailistka a mistryně světa Eva Samková,“ prozrazuje Lenka Dvořáková.